TVP Info pokaże debaty przed drugą turą wyborów w Poznaniu i Wrocławiu

Poznański oddział TVP 3 oraz Radio Poznań w najbliższą środę wyemitują wspólną debatę przed drugą turą wyborów na prezydenta Poznania – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Emitować ją będzie także TVP Info. Analogiczną debatę organizuje wrocławski ośrodek regionalny TVP.

Justyna Dąbrowska-Cydzik
Justyna Dąbrowska-Cydzik
Udostępnij artykuł:
TVP Info pokaże debaty przed drugą turą wyborów w Poznaniu i Wrocławiu
Urna wyborcza, fot. PAP/Darek Delmanowicz

Debata poznańska odbędzie się w środę 16 kwietnia o godzinie 19:00. Ma potrwać 27 minut i składać się będzie z czterech części. W pierwszej kandydaci odpowiedzą na cztery pytania od prowadzących, na każde minuta na odpowiedź. Część druga to pytania wzajemne kandydatów. Każdy ma pulę trzech pytań (20 sekund na zadanie pytania, minutę na odpowiedź, 20 sekund na ripostę).

W trzeciej części odbędzie się dyskusja kandydatów na temat narzucony przez prowadzącego z moderacją. W ostatniej części kandydaci będą mieli 1,5 minuty na swobodną wypowiedź. Debatę poprowadzą Robert Chodyła z TVP Poznań i Adam Michalkiewicz z Radia Poznań. Audycja odbędzie się bez udziału publiczności.

Debata wrocławska w TVP Info

TVP 3 Wrocław zaprasza na debatę w czwartek 18 kwietnia na godzinę 19:00. Stracie na żywo pokaże też TVP Info. Jak informuje na swojej stronie stacja, w debacie padną pytania m.in. o komunikację zbiorową, Śląsk Wrocław, inwestycje, gospodarkę odpadami czy mieszkania. Zaplanowano czas na wzajemne pytania kandydatów i na ich swobodną wypowiedź. Nadawca podkreśla, że debata dojdzie do skutku nawet w przypadku nieobecności kandydatów. 

W drugiej turze o fotel prezydenta Poznania ubiegają się walczący o reelekcję Jacek Jaśkowiak, popierany przez PO oraz kandydat Zjednoczonej Prawicy Zbigniew Czerwiński. We Wrocławiu o prezydenturę walczą Jacek Sutryk (byłaby to dla niego kolejna kadencja) z Izabelą Bodnar, posłanką Trzeciej Drogi. 

Debatę przed drugą turą wyborów samorządowych przeprowadzi także TVP 3 Kraków.

Druga tura wyborów samorządowych w niedzielę 21 kwietnia. 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wybrano najlepszy polski i zagraniczny film wszech czasów

Wybrano najlepszy polski i zagraniczny film wszech czasów

Google testuje zmianę adresu Gmail bez tworzenia nowego konta

Google testuje zmianę adresu Gmail bez tworzenia nowego konta

Te seriale i filmy na HBO Max oglądaliśmy w 2025 roku najchętniej

Te seriale i filmy na HBO Max oglądaliśmy w 2025 roku najchętniej

Nie żyje Brigitte Bardot

Nie żyje Brigitte Bardot

Samorządy hojnie łożą na telewizyjne sylwestry

Samorządy hojnie łożą na telewizyjne sylwestry

Ekspertka: smartfony uszkadzają oczy

Ekspertka: smartfony uszkadzają oczy