SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał TVP Info na YouTube notuje spadki wyświetleń po powrocie

9 stycznia br. informowaliśmy, że nowe władze TVP Info doprowadziły do usunięcia youtubego kanału stacji, którym przez długi czas zarządzały osoby z jej poprzedniego zespołu. 

fot. PAPfot. PAP

Trzy dni później 12 stycznia TVP Info wróciło na YouTube i pojawił się pierwszy materiał „Ruszyło TVP Info. Zobacz jak wyglądało to od kuchni”. Jednocześnie pozostawiono część starszych materiałów, a najnowszy to program „Minęła 20” z 3 grudnia ub.r.

Jak wygląda kanał TVP Info na YouTube po powrocie?

Minął już miesiąc od kiedy TVP Info znów publikuje materiały na swoim kanale na YouTube. Pod koniec rządów poprzednich władz TVP kanał miał 361 tys. subskrypcji, dziś 358 tys. obserwujących. Bardziej spadły za to wyświetlenia youtubowego TVP Info.

Według portalu Socialblade, w okresie listopad- grudzień ub.r. kanał notował tygodniowo około 340-350 tys. wyświetleń. W ostatnim miesiącu było to zaś 300 tys. tygodniowo.

Materiały opublikowane po powrocie na YouTube TVP Info mają między kilkaset wyświetleń a kilka tysięcy. Najwięcej - pierwszy materiał „Ruszyło TVP Info” - ponad 9,2 tys. odsłon. Treści emitowane w ostatnich miesiącach poprzednich władz TVP miały zaś kilkaset tysięcy wyświetleń, a debata wyborcza przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi ponad 1,2 mln odsłon.

Kanał youtubowy TVP Info przed zamknięciem miał około 30 tys. treści, które zanotowały łącznie ponad 365 mln odtworzeń. Dziś na kanale znajdziemy ponad 28 tys. materiałów, które wygenerowały ponad 302 mln wyświetleń.

TVP nie informuje o planach na rozwój kanału

Od momentu powrotu TVP Info na YouTube wyemitowano na tym kanale 52 materiały. Publikowane są treści, które wcześniej pojawiły się na antenie stacji - m.in. materiały magazynu „Oko na świat”, rozmowy z politykami lub ekspertami czy nowy format „Redakcja” prowadzony w TVP Info przez Pawła Płuskę, szefa „19.30”.

Zapytaliśmy Centrum Informacji TVP, jakie są plany na rozwój kanału, czy pojawi się więcej treści albo stałe cykle lub autorskie. Nie otrzymaliśmy dotąd odpowiedzi na nasze pytania.

Stacja TVP Info wróciła do nadawania 29 grudnia ub.r. Jej szefem został Paweł Moskalewicz. Jak informowaliśmy w połowie stycznia b.r., po 17 dniach po wznowieniu nadawania kanał TVP Info miał średnio 1,45 proc. udziału. Stacja zanotowały ogromny spadek oglądalności względem poprzedzającego okresu długofalowego, ale w ostatnich dniach jej wyniki zaczęły rosnąć. Wyraźnie wyższe wyniki od czołowego newsowego kanału TVP notuje prawicowa Telewizja Republika - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

W ostatni piątek zaś podawaliśmy, że w zeszłym tygodniu średni tygodniowy udział TVP Info w rynku wzrósł o 0,27 proc. do 1,63 proc. 

Czytaj także: Marek Sierocki w nowym programie „To jest grane” w TVP2

Czytaj także: Beata Mes znów w TVP3 Poznań. Pokieruje informacjami

Dołącz do dyskusji: Kanał TVP Info na YouTube notuje spadki wyświetleń po powrocie

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Najlepsza zmiana
Tak to wygląda kiedy dyletanci zarządzają. Ciekawe czy do panów po dyrektorów zaczyna docierać skala ich porażki..?
Na początku mieli stracha, ale teraz jest chyba jeszcze większy.
odpowiedź
User
Staś
A co
odpowiedź
User
***** **
Dziwne że w ogóle ktoś ogląda
odpowiedź