SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne kanały TVP zarejestrowane na Łotwie

Łotewski regulator rynku audiowizualnego zarejestrował w swoim wykazie cztery koleje kanały Telewizji Polskiej. Będę one mogły pojawić się w ofertach operatorów kablowych.

Serwis informacyjny TVP WorldArticle

Narodowa Radę Mediów Elektronicznych do wykazu programów audiowizualnych (czyli w praktyce stacji) dodała TVP Info, TVP World, TVP Wilno i Biełsat TV. Już wcześniej w tym rejestrze była TVP Polonia. Obecność w nim jest warunkiem, żeby stację mogli włączyć do swoich ofert łotewscy operatorzy kablowi.

Telewizja Polska podkreśla w komunikacie, że stara się poszerzyć swoją ofertę w Łotwie, żeby dotrzeć do „możliwie szerokiej grupy zróżnicowanych odbiorców”. Chodzi przede wszystkim o mieszkających tam Polaków i osoby pochodzenia polskiego.

Nadawca nie informuje na razie, kiedy można spodziewać się włączenia jej kolejnych kanałów przez łotewskich operatorów.

Kanały TVP na Litwie i Estonii

Telewizja Polska ze swoimi kanałami jest obecna także w innych krajach bałtyckich. Na Litwie TVP Wilno, TVP Polonia, TVP Info, TVP Historia 2, TVP World i Biełsat TV można oglądać w naziemnej telewizji (ostatnie dwa pojawiły się tam w maju ub.r.), a także w ponad 30 sieciach kablowych, na czele z największymi: Telią i Cgates. W efekcie są dostępne dla ponad dwóch trzecich mieszkańców.

W Estonii TVP World w połowie ub.r. został włączony w telewizji naziemnej. Z kolei słowacka platforma cyfrowa Antik Sat na początku marca br. dodała do swojej oferty TVP Info, TVP World i TVP Polonia.

W 2021 r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

Na koniec 2021 r. zatrudnienie w Telewizji Polskiej wynosiło 2 889 etatów, o 53 więcej niż rok wcześniej. Zasadnicze wynagrodzenie brutto zwiększyło się o 6,7 proc. do 10 491 zł.

W planie finansowym na 2022 r. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę miały też pójść koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Kolejne kanały TVP zarejestrowane na Łotwie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jurek
PiS dalej kłamie jak można na nich głosować jak dużo kłopoty mieszali węglem drożynę ceny kłopotami rachunkami….wstyd wstyd ludzie
odpowiedź
User
Trumny
Dalej dno wyłącz TVP usuń TVP
odpowiedź
User
Qwertttyk
Kiedy łotewska tv czy estońska tv zostanie dodana do telewizji naziemnej czy kablowej w Polsce? Polskie kablówki są tak nudne i brakuje im zagranicznych kanałów.
odpowiedź