SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP Info: usuwamy powtarzające się komentarze o proteście lekarzy, bo „zaśmiecają publiczną dyskusję”

TVP Info poinformowało, że usuwa ze swojego fanpage’a facebookowego powtarzające się komentarze na temat protestu lekarzy rezydentów, ponieważ ich publikacja „powoduje efekt spamu, czyli zaśmiecania dla zaśmiecania”.

Article

Na fanpage’u facebookowym TVP Info w ostatnich dniach zamieszczano wiele komentarzy wspierających protest prowadzony przez lekarzy rezydentów. Jednocześnie Porozumienie Zawodów Medycznych na swoim profilu zarzucało Telewizji Polskiej, że nie przekazuje informacji o tej akcji.

- Cóż... „Wiadomości” postanowiły kolejny dzień udawać, że #protestmedykow nie ma miejsca... i to pomimo manifestacji poparcia dla. Niezwykle przykre, że tak ważna sprawa jak ochrona zdrowia jest po prostu przez TVP marginalizowana - napisano w sobotę wieczorem.

Ponadto zarzucono TVP Info, że ze swojego fanpage’a usuwa komentarze wspierające protest.

W niedzielę stacja wyjaśniła, że kasowała tylko wpisy naruszające zasady komunikacji internetowej (tzw. netykiety). - Po pierwsze, powszechnie przyjęte jest, aby nie zasypywać innych powtórkami treści bądź zbędnymi linkami, komentarzami zawierającymi treści niezwiązane z artykułem czy informacje nieużyteczne. Wszechobecne są niestety komentarze o treści „protestmedyków” pod każdym artykułem, nawet jeżeli jego treść nie ma najmniejszego związku z obecnie trwającym protestem - opisano w tekście na portalu TVP.info.

- Młodzi medycy łamią jeszcze jedną, dla wielu najważniejszą zasadę Netykiety - zaśmiecanie publicznej dyskusji. Wielu użytkowników publikuje taką samą treść komentarza, przez co nie pozwala innym użytkownikom dołączyć do dyskusji pod danym artykułem - to powoduje efekt spamu, czyli zaśmiecania dla zaśmiecania - dodano.

Przy tekście zamieszczono grafiki pokazujące serie komentarzy tylko z tagiem „#protestmedyków” lub zdaniami: „Może zajęlibyście się protestem głodowym lekarzy rezydentów? W żadnym innym kraju Unii nie ma tak niskiego wskaźnika lekarzy na obywatela i tak niskiego procenta PKB wykorzystywanego na służbę zdrowia. Praca rezydentów to praca po 300-400 h miesięcznie”.

Według badania Nielsen Audience Measurement w pierwszych trzech kwartałach br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 238 762 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,84 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info: usuwamy powtarzające się komentarze o proteście lekarzy, bo „zaśmiecają publiczną dyskusję”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
O! Ktoś dostrzegł problem usuwania komentarzy, który niejednokrotnie ma miejsce na wszystkich portalach, a usuwane są takie, które nie pasują do linii portalu. Niestety, dostrzeżono go dopiero, jak stało się to niewygodne dla środowisk liberalno-lewicowych, totalnoopozycyjnych.
14 36
odpowiedź
User
do lekarzy
Kogo obchodzi protest lekarzy niech się lepiej wezmą do roboty a nie protestują a potem się dziwią ,że w Polsce takie kolejki do lekarzy bo ci zamiast leczyć to protestują bo ciagle im mało i mało są teraz wazniejsze sprawy .
14 56
odpowiedź
User
rozsadek
cezura PLUS witaj w pisostanie
23 8
odpowiedź
User
Sth
#protestmedykow
21 6
odpowiedź
User
prawnik
Są dwa problemy:
1. Problem usuwania komentarzy;
2. Problem usuwania informacji o rzeczywistości.

Oba problemy są godne zauważenia. Zwłaszcza, gdy jeden wynika z drugiego.
27 4
odpowiedź
User
parejro
O! Ktoś dostrzegł problem usuwania komentarzy, który niejednokrotnie ma miejsce na wszystkich portalach, a usuwane są takie, które nie pasują do linii portalu. Niestety, dostrzeżono go dopiero, jak stało się to niewygodne dla środowisk liberalno-lewicowych, totalnoopozycyjnych.


Ktoś kto podpisuje sie Polak na mur beton jest paranoikiem. Nie ma to tamto.
13 4
odpowiedź
User
Jake
Było wręcz odwrotnie, akcja zasypania informacją o ignorowanym przez TVP proteście medyków zaczęła się kiedy zauważyliśmy, że wpisy są usuwane.

Obracanie kota ogonem to specjalność Telewizji Rządowej TVP. Szkoda słów na takie manipulacje jakich dopuszcza się TVP.
11 6
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Te komentarze są po prostu niewygodne dla tej niemądrej tuby rządowej.
5 7
odpowiedź
User
Medstudent
A jak Wy zaśmiecacie naszą przestrzeń życiową kłamliwymi hasłami, jak obrażacie dobre imię obywateli, którzy sprzeciwiają się „dobrej zmianie” to jest w porządku? Jak nikt z nami nie chce rozmawiać to odwołujemy się do każdej metody zwrócenia uwagi na problem... może czas umieścić na stronie tvp informację o naszym proteście? Dziennikarstwo zawsze wiązało się z niezależnością i obiektywizmem o czym już dawno zapomnieliście!
9 3
odpowiedź
User
prawnik
A tymczasem w TVP INFO "pasek grozy" o niewdzięcznych młodych lekarzach. Pragnących kasy.

I minister o książęcym nazwisku, mówiący, że wynagrodzenia 3200-3800zł nie są "głodowe". BRUTTO.
Nie są. Są tylko niskie. No chyba że z tego wynagrodzenia masz opłacić kurs do specjalizacji za 5000zł/kwartał. No to wtedy robi się głodowe. A jak chcesz specjalizację, to musisz.

Prawnik i lekarz to zawody o odroczonym i późnym terminie uzyskiwania przyzwoitych wynagrodzeń. Dopiero w wieku 30-35 lat zarabiasz. Przedtem zazwyczaj klepiesz biedę.
I tu się pojawia problem odroczonego zakładania rodzin, ojcostwa, macierzyństwa.
2 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing