SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Info wiosną stawia na publicystykę i programy interwencyjne

W wiosennej ramówce informacyjny kanał TVP Info będzie kontynuował formaty, które wprowadzono z początkiem roku. „Konfrontacje”, „Polska według Kreta” i „Kulturalnie proszę” nie wrócą na antenę - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Mieszko Piętka/AKPAArticle

„Z dnia na dzień” to blok programowy, który podsumowuje wydarzenia dnia oraz zapowiada, co będzie najważniejsze następnego dnia. W bloku poruszane są różnie dziedziny życia, również kulturalne i lifestyle’owe. Emisja „Z dnia na dzień” odbywa się codziennie o godz. 22.55.

„Twoja Sprawa” to magazyn interwencyjny reporterów TVP Info i „Super Expressu”. W programie reporterzy zajmują się problemami, które dotyczą zwykłych ludzi. Każdy temat poruszany w „Twojej Sprawie” w dniu emisji jest opisywany na łamach „Super Expressu” i zawiera zachętę do oglądania odcinka wieczorem. Widzowie poznają nie tylko sprawę, ale także kulisy powstawania reportaży. Magazyn - który prowadzi Jarosław Kulczycki - jest nadawany w środy o godz. 21.15.

Kolejną pozycją, emitowaną tej wiosny na antenie TVP Info jest „Przepis na prawo” - program, który przedstawia podstawowe zagadnienia prawne, z jakimi widzowie stykają się na co dzień. Specjaliści w lekkiej felietonowej formie prezentują schematy postępowań oraz gotowych rozwiązań prawnych. Magazyn jest emitowany o godzinie 15.15 w każdą sobotę.

W programie „Reguły gry” przedstawione są problemy dolegliwe społecznie, spowodowane złym prawem i urzędniczą obojętnością. W każdym z odcinków redakcja ujawnia relacje z miejsc, gdzie zaistniał problem, wypowiedzi mieszkańców oraz władz samorządowych. W studiu do poruszanych spraw odnoszą się politycy, posłowie i ministrowie, z którymi rozmawia Barbara Czajkowska, prowadząca program. „Reguł gry” są nadawane co dwa tygodnie w niedzielę o godzinie 18.00.

„Woronicza 17” to program publicystyczny prowadzony przez Tomasza Sekielskiego i nadawany na żywo w niedzielny poranek (godz. 10.05). Sekielski rozmawia przy śniadaniu i kawie z przedstawicielami partii obecnych w parlamencie o bieżących wydarzeniach. Goście w studio podsumowują miniony tydzień.

Przypomnijmy, że „Woronicza 17” pojawił się w ramówce TVP Info we wrześniu ub.r. Na początku magazyn prowadził Maciej Wąsowicz, ale od stycznia zastąpił go Tomasz Sekielski (więcej na ten temat).

Stacja nie rezygnuje ze sprawdzonych pozycji, które są już znane widzom. Przez cały tydzień zaraz po „Wiadomościach” TVP Info będzie emitować program „Dziś wieczorem” (od poniedziałku do piątku o godz. 19.57, a w weekendy 4 minuty wcześniej). Magazyn ma formę rozmowy z zaproszonymi gośćmi, a prowadzą ją prezenterzy „Wiadomości”. Tematy w nim poruszane są kontynuacją głównego wydania serwisu informacyjnego Jedynki, toteż „Dziś wieczorem” jest jego przedłużeniem.

„Minęła dwudziesta” to kolejny format, który widzowie TVP Info znają. Emitowany jest od poniedziałku do czwartku o godz. 20.12 oraz w sobotę i niedzielę o godz. 20.08. Jako główny program publicystyczny wieczoru „Minęła dwudziesta” stanowi podsumowanie i rozwinięcie najważniejszych informacji dnia. Prowadzący rozmawiają m.in. z politykami, ekspertami i publicystami.

TVP Info nie rezygnuje z programów interwencyjnych - „Twoje Info” i „Puls Polski” (emisja obydwu przez cały tydzień), realizowanych na podstawie tematów, które zgłaszają widzowie. W ramówce wiosennej nie zabraknie również autorskiego programu Barbary Czajkowskiej „Kod Dostępu”, który widzowie mogą oglądać w piątki o godz. 21.15. Dziennikarka zaprasza do studia gości, którym zadaje niewygodne pytania.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, na antenę nie wrócą już programy „Polska według Kreta” i „Kulturalnie proszę”. W styczniu informowaliśmy, że TVP Info szukała sponsorów do produkcji kolejnych odcinków (przeczytaj o tym więcej). Do ramówki nie powróci także magazyn publicystyczny „Konfrontacje”, który prowadził Przemysław Szubartowicz. Program został zdjęty z anteny w styczniu, ale jego emisja miała zostać wznowiona w lutym po zmianie formuły. Stacja jednak zrezygnowała z formatu.

TVP Info nie planuje w najbliższym czasie wprowadzenia do ramówki nowych pozycji programowych.

Z danych Nielsen Audience Meausrement wynika, że średni udział TVP Info w styczniu br. wyniósł 2,12 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info wiosną stawia na publicystykę i programy interwencyjne

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bęc!
enerdowska tv może sobie stawiać, najwyżej na upiora honekera.
odpowiedź
User
aa
Program- Woronicza 17-... to żywcem,dosłownie żywcem ściągnięty z TVN 24 "Kawa na Ławę. I co TVN 24 wymyśli,oni zżynają. ...WSTYD
odpowiedź
User
Sory
Na nic płacze, na nic krzyki, TVP INFO ma wyniki! Możecie sobie ją wyzywać, drodzy opłacani PR-owcy i wy, dawno z TVP wyrzuceni z Placu za brak mózgu i/lub dwie lewe ręce, a INFO systematycznie rośnie, jak ciasto na drożdżach. Już w niektóre dni przebija TVN24 (razem z TVP Regionalną już przebiło codziennie) i pewnie wiosną go przebije całkiem... A teraz plujcie, płaczcie, szydźcie -nic to nie zmieni :)
odpowiedź