SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po kontroli w TVP Katowice Marek Durmała i Kinga Jasinowska odsunięci od pracy w „Aktualnościach"

Dyrektor katowickiego oddziału TVP, Maciej Wojciechowski, odsunął Marka Durmałę od szefowania „Aktualnościom”, zaś Kingę Jasionowską od wydawania tego programu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. To efekt trwającej w oddziale kontroli.

Marek Durmała, fot. TVP Info Article

Sprawę kontroli w TVP Katowice opisała jako pierwsza „Gazeta Wyborcza”. W listopadzie ub. roku dziennikarze oddziału napisali list do jednego z wydawców sztandarowego programu informacyjnego „Aktualności”, w którym opisali złe warunki pracy.

Podobne listy trafiły też do polityków regionu. Sprawa dotyczyła Kingi Jasionowskiej, wydawczyni „Aktualności”, która miała zastraszać dziennikarzy (zwłaszcza młodszych stażem), obrzucać ich wyzwiskami i obelgami. Wydawczyni zaprzecza wszystkim zarzutom.

W TVP Katowice kontrolerzy z centrali TVP

We wrześniu br. do TVP Katowice pojechali kontrolerzy z Biura Audytu i Kontroli Wewnętrznej TVP. Kilka dni temu szef oddziału Maciej Wojciechowski rozesłał do dziennikarzy maila, w którym informuje, iż kontrola z centrali jeszcze trwa, jednakże otrzymał już wstępne wnioski (które muszą teraz być poddane weryfikacji).

Informuje też, że do czasu zakończenia kontroli i wykrystalizowania wniosków ostatecznych odsuwa Marka Durmałę od szefowania „Aktualnościom, zaś Kingę Jasionowską - od wydawania programu. Jasionowska nie będzie już pracowała w redakcji tego magazynu, pozostaje jednak w TVP3 Katowice.

Informacje te potwierdza nam nieoficjalnie Telewizja Polska. „Aktualnościom” szefuje tymczasowo Szymon Oślizło.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Maciej Wojciechowski jest szefem TVP Katowice od stycznia 2020 roku. Wcześniej - od listopada 2018 roku – był pełniącym obowiązki dyrektora, zastępując Tomasza Szymborskiego.

Wcześniej Wojciechowski był kierownikiem regionalnej agencji producenckiej w oddziale TVP3 Katowice. Od września 2006 roku - za prezesury Bronisława Wildsteina - kierował TVP1, a potem był doradcą Andrzeja Urbańskiego, prezesa TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po kontroli w TVP Katowice Marek Durmała i Kinga Jasinowska odsunięci od pracy w „Aktualnościach"

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
To niemożliwe by w TVPiS Katowice warunki pracy były złe. Te warunki miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa Durmały i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes Durmała dba o nas jak ojciec najlepszy! A Jesionowska jak matka.
43 11
odpowiedź
User
ubawiony
Czy dla tej pani znaleziono już inne, lepiej płatne fuchy? Czy musi poczekać, aż sprawa się wyciszy, a dyrektor upewni się, że jemu nic nie grozi? A może warto sięgnąć po sprawdzone w ośrodku metody, jak odłączenie telefonu i kompa na biurku i zakaz wstępu do budynku, wysłany sms-em?
29 4
odpowiedź
User
Budyń
Pan prezes z radia Łódź mógłby się świetnie sprawdzić na tym odcinku może?
16 3
odpowiedź