SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska wyda 3,2 mln zł na sprzęt emisyjny dla TVP Kobieta

W przetargu Telewizji Polskiej dotyczącym sprzętu emisyjnego na potrzeby kanału TVP Kobieta złożono jedną ofertę z kwotą 3,17 mln zł brutto.

Kadr ze spotu TVP KobietaArticle

Ofertę opiewającą na 3,17 mln zł brutto złożyła łódzka spółka JBD. Cena brutto to jedyne kryterium oceny ofert w przetargu.

Przed otworzeniem dokumentów z ofertą Telewizja Polska podała, że na realizację zlecenia planuje przeznaczyć maksymalnie 3,2 mln zł.

Nadawca nie poinformował jeszcze o zawarciu umowy z JBD.

Zamówienie dotyczy zakupu grupy urządzeń wraz z oprogramowaniem w redundantnym rozwiązaniu technologicznym Channel-In-A-Box oraz elementów rozszerzających właściwości posiadanych już przez Telewizję Polską macierzy dyskowych. Chodzi m.in. o bramę między systemem krosowniczym TVP a systemem Channel-In-A-Box, dwa generatory wzorca czasu PTP, mikser zapasowy, dwa przełączniki awaryjne Clean Switch, po osiem synchronizatorów i wzmacniaczy rozdzielczych SD/HD wraz z przyłączami cztery pamięci Still Store SD/HD z przyłączami, 14 konwerterów sygnału video SD/HD oraz stojak technologiczny z czterema panelami zasilającymi.

TVP Kobieta ruszyła 8 marca

Kanał TVP Kobieta jest nadawany 8 marca, ma charakter lifestylowo-poradnikowo-rozrywkowy. Stacja jest skierowana do kobiet ze wszystkich grup wiekowych i społecznych. Jest dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej, pojawiła się na ósmym multipleksie w miejsce TVP Rozrywka.

W ramówce kanału są programy m.in. Marty Manowskiej, Idy Nowakowskiej, Ewy Minge, Miłki Raulin, Moniki Witkowskiej, Agnieszki Mielczarek i Joanny Lewandowskiej. Roczny budżet stacji określono na ponad 17 mln zł.

Przez pierwsze cztery dni nadawania średnia widownia minutowa TVP Kobieta wynosiła 11 tys. osób, co dawało 0,17 proc. udziału w rynku oglądalności.

TVP z kolejną rekompensatą abonamentową

W 2019 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł.

W drugiej połowie kwietnia ub.r. zgodnie z nowelizacją ustawy abonamentowej, która weszła w życie w marcu, minister finansów przekazał Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu obligacje skarbowe o wartości 1,95 mld zł. 5 maja zostały one zasymilowane z inną serią obligacji, tak żeby minister finansów mógł je wykupić. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w ramach tegorocznej rekompensaty TVP dostała 1,71 mld zł, Polskie Radio - 119,2 mln zł, a regionalne ośrodki radiowe - 119,3 mln zł.

Głównie dzięki tej rekompensacie w pierwszej połowie ub.r. Telewizja Polska zanotowała 936,5 mln zł zysku netto. Przychody spółki wyniosły 2,27 mld zł, z czego 1,8 mld zł pochodziło z abonamentu i rekompensaty abonamentowej, natomiast wpływy z reklamy spadły rok do roku o 21 proc.

Pod koniec stycznia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2021 rok. Zapisano w niej, że Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymają z budżetu państwa do 1,95 mld zł rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu rtv.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska wyda 3,2 mln zł na sprzęt emisyjny dla TVP Kobieta

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Wprowadźcie automatyczne dopasowywanie pozycji grafiki ekranowej na waszych kanałach, panie Kurski!!! To co już funkcjonuje w TV Puls i HBO też i u was musi funkcjonować!!!
odpowiedź
User
Kambalarz
Na waciki starczy...
odpowiedź
User
seba
każda redakcja ze swoim sprzętem ???!!!

te np. nowoczesne studio Wiadomości ile godzin na dobę jest wykorzystywane? w sumie chyba 1h

takie niemieckie TAGESCHAU zrobiło sobie drogie studio ale nadaje z niego kilkanaście różnych programów na dobę, różniących się czołówką i kadrowaniem jak i swojego tageschau24 (takie tvp info)

Wiadomości swoje studio i sprzet, Panorama swoje studio i sprzęt, Info swoje studio i sprzęt no ale kto bogatemu zabroni .... a regiony na VHSach jadą
odpowiedź