SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP usunęła z ramówki programy Bogusława Wołoszańskiego

Zdjęte z anteny TVP Historia programy Bogusława Wołoszańskiego mają wrócić po wyborach - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. TVP przyznaje, że zdjęła je z ramówki, ponieważ dziennikarz startuje w wyborach do Sejmu. - Przerwa w emisji programów, których twarzą jest pan Bogusław Wołoszański jest podyktowana jego zaangażowaniem politycznym - informuje nas biuro prasowe nadawcy. 

Bogusław Wołoszański w programie "Sensacje XX wieku" w TVP HistoriaArticle

Jak informowaliśmy na łamach Wirtualnemedia.pl w czwartek, tworzone przez wiele lat dla Telewizji Polskiej programy popularyzujące historię, autorstwa Bogusława Wołoszańskiego, zniknęły z dnia na dzień z ramówki tematycznego kanału TVP Historia. Widzowie zamiast programów "Sensacje XX wieku" i “Encyklopedii II wojny światowej” będą oglądali filmy dokumentalne.

Wołoszański "wróci po wyborach"

Z odpowiedzi udzielonej przez biuro prasowe TVP portalowi Wirtualnemedia.pl wynika, że przyczyną zdjęcia z ramówki programów Wołoszańskiego jest jego start w wyborach do Sejmu. Dziennikarz kandyduje z list KO.

- Przerwa w emisji programów, których twarzą jest pan Bogusław Wołoszański jest podyktowana jego zaangażowaniem politycznym. Ekspozycja na antenach TVP jego cyklicznych programów w okresie przedwyborczym byłaby dodatkową formą promocji jego osoby, co byłoby nieuczciwe w stosunku do innych kandydatów. Po wyborach program powróci na anteny TVP w jakości HD - informuje TVP portal Wirtualnemedia.pl.

- Mimo wszystko to jest dla mnie zaskoczenie, że komuś przyszło do głowy usuwać moje programy. Ja bez nienawiści patrzę na świat, który mnie otacza. Nie akceptuję takich zagrań. A ta zagrywka kojarzy mi się z zagrywką Stalina - mówi Wołoszański.

Wołoszański startuje do Sejmu z list KO

W tym tygodniu ogłoszono, że Bogusław Wołoszański będzie kandydatem KO do Sejmu z pierwszego miejsca w okręgu 10., obejmującego Piotrków Trybunalski (to miejsce urodzenia pisarza), Skierniewice i kilka powiatów woj. łódzkiego. Z tego samego okręgu z list Prawa i Sprawiedliwości ma startować Antoni Macierewicz.

„Jego zadaniem jest zdekonspirować lidera tej listy, z którą walczymy. Antoniego Macierewicza. Naprawdę nie mogę się doczekać” - powiedział w środę Donald Tusk, ogłaszając decyzję o wystawieniu Wołoszańskiego. W rozmowie z dziennikarzami przyznał jednak, że słowa „dekonspirowaniu” były żartem.

„Dotychczas zajmowałem się badaniem i omawianiem polityki, teraz zostałem do niej włączony. Ale jest pomost między tym, co robiłem, a tym, co będę - mam nadzieję - robił. Słowa Winstona Churchilla, który powiedział kiedyś: »To nie jest początek, to jeszcze nie jest koniec. To jest początek końca«. Wiecie państwo, o czym mówię” - komentował decyzję o starcie sam Wołoszański.

Na czas kampanii wyborczej współpracę z Wołoszańskim zawiesił “Super Express”, gdzie prowadził program “Wojna według Wołoszańskiego”. 

Bogusław Wołoszański przez lata w TVP i Polsacie 

Bogusław Wołoszański popularność zyskał przez kilka dekad pracy w Telewizji Polskiej, zwłaszcza w emitowanych od 1983 do 2005 roku „Sensacjach XX wieku”. W latach 2011-2014 współpracował z Polsat Play, przygotowywał i prowadził programy „Skarby III Rzeszy” i „Tajna historia XX wieku”, a w 2015 roku przygotował dla National Geographic Polska i Telewizji Polskiej kolejne odcinki „Sensacji XX wieku”. 

W dorobku Bogusław Wołoszański ma też ponad 20 książek o historii XX wieku oraz scenariusz do serialu „Tajemnica twierdzy szyfrów” na podstawie swojej powieści. W 1998 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a dwa lata później otrzymał Nagrodę im. Bolesława Prusa.

W pierwszym półroczu 2023 roku TVP Historia notowała średni dobowy wynik 0,54 proc. (- 10 proc.).

Dołącz do dyskusji: TVP usunęła z ramówki programy Bogusława Wołoszańskiego

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Nawet w TVP wiedzą już kto wygra wybory? ;)
odpowiedź
User
Neo
Sensacje XXI wieku
odpowiedź
User
Meg
Pis niczym nie rozni sie od stalina czy zsrr. Ta sama mentalnosc i sposoby na politycznych przeciwnikow.
odpowiedź