SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna decyzja sądu w sprawie TVP

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy oddalił skargę dotyczącą orzeczenia referendarza sądowego z odmową wpisu do KRS członków rady nadzorczej i prezesa TVP, powołanych przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Decyzja zostanie zaskarżona.

Fot. Jacek KowalskiFot. Jacek Kowalski

W postanowieniu z 22 stycznia warszawski sąd rejonowy nie zgodził się na wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcia likwidacji Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Najpierw postanowieniem referendarz Karolina Ilczuk nie zgodziła się na wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego postawienia Polskiego Radia w stan likwidacji, o czym 27 grudnia ub.r. zdecydował minister kultury  Bartłomiej Sienkiewicz. Analogiczną decyzję w odniesieniu do TVP podjął referendarz sądowy Tomasz Kosub. 

Sąd oddala wnioski ws. TVP

Telewizja Polska odwołała się do sądu od decyzji referendarza. Władze telewizji wnioskowały również o wyłączenia Tomasza Kosuba z rozpoznawania spraw dotyczących spółki.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, sąd oddalił wnioski o wyłącznie referendarza Tomasza Kosuba. Oddalono także skargę na orzeczenie referendarza Tomasza Kosuba w sprawie wpisania do KRS nowych władz TVP.

"Wniosek o wyłączenie Kosuba ze wszystkich spraw dot. TVP złożył 22 stycznia br. likwidator Daniel Gorgosz. Jak czytamy w piśmie, jego działania miały "budzić poważne wątpliwości co do obiektywizmu i bezstronności". - podał w portalu X Marek Mikołajczyk z "DGP"

Jak zapowiedział w mediach społecznościowych Piotr Zemła, przewodniczący rady nadzorczej TVP, poinformował w mediach społecznościowych, że "postanowienie jest nieprawomocne i zostanie zaskarżone".

Analogiczną decyzję podjęto w sprawie Polskiego Radia. 

Zobacz: Abonament rtv trafi do Adamczyka jako prezesa TVP? KRRiT o depozycie sądowym

Dołącz do dyskusji: Kolejna decyzja sądu w sprawie TVP

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
haha
Gang Olsena przejął TVP.
odpowiedź
User
Hospicjum TVP
Sąd cywilny i tak dopiero rozstrzygnie. Ale to kolejny wyłom przeciw decyzjom Sienkiewicza. Mam nadzieję, że oni znikną. Pomysły mają wybitne. Mądrzyć się, ograniczac, utrudniać ludziom życie. Zrobili z TVP hospicjum dla swoich ludzi. Mam nadzieję, że sądy zakwestionują tych dziwnych ludzi.
odpowiedź
User
JJ
To kiedy ekipa TVP Geriatria zaczyna się pakować?
odpowiedź