SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ma zakończyć 2013 rok bez straty

Rada Nadzorcza TVP pozytywnie zaopiniowała plan ekonomiczno-finansowy spółki na 2013 roku. Zakłada on ustabilizowanie sytuacji ekonomicznej firmy, nieujemny wynik finansowy i stopniową poprawę płynności finansowej.

W związku z bardzo trudną sytuacją na rynku reklamy telewizyjnej, w planie założono, że w 2013 roku przychody TVP z działalności operacyjnej (abonament, reklama i pozostałe przychody) będą na poziomie porównywalnym z 2012 rokiem. W tym roku przychody TVP mają wynieść 1,3 mld zł, czyli ok. 100 mln zł mniej niż w ub.r. Przyszły rok TVP ma jednak zakończyć bez starty netto, podczas gdy po 11 miesiącach tego roku wynik finansowy TVP to już 150 mln zł na minusie, a do końca grudnia może to być aż 180 mln zł (więcej na ten temat).

Przyjęty przez radę nadzorczą plan zakłada, że w 2013 roku dalej prowadzona będzie restrukturyzacja spółki. - Zwolnień grupowych nie będzie, ale zmniejszenie zatrudnienia jest planowane, w przygotowaniu jest nowy regulamin organizacyjny TVP, na razie pracuje nad nim zarząd w konsultacji z radą pracowników - mówi nam Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP.

Dołącz do dyskusji: TVP ma zakończyć 2013 rok bez straty

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
magazynier
A jak nie, to co?
odpowiedź
User
mick
Duch Święty zstąpił na Brauna i powiedział mu, że mimo takich samych dochodów w 2013 nie tylko uda mu się zasypać dziurę w finansach, ale jeszcze wyjśc na zero, a nawet zarobić. Tak, to musi być nawiedzenie i wizja, bo fakty są takie,że już w zeszłym roku zysk z listopada znienacka zamienił się w 90 mln PLN straty w styczniu. W tym roku miało być 60 mln, ale znienacka jest deklarowane 180, a ide o zakład, że będzie ponad 200. Oczywiście RN i Dworak nie będą zarzynać kury znoszącej złote jajka. Kto będzie kupować seriale ATM kosztem szeregowych pracowników, kto będzie kupować odpady z TVN za cenę dobrych produktów? Tylko kura za chwilę zdechnie z głodu i co wtedy? Geolog ucieknie na zwolnienie, a reszta umyje ręce, bo odpowiedzialności żadnej? A może UE uratuje TVP, jak pewnie uratuje LOT? Rok cudów nadchodzi...
odpowiedź
User
ex-tvp
Noto się uśmiałem z rana! Naprawdę nie mogę się opanować! Ta Rada Nadzorcza to Rada Ślepców i Sklerotyków, ale Układ. Dokładnie rok temu Braun mówił, że będzie 60 mln straty i ani grosza więcej, a jest 150 (realnie będzie więcej!!!!). Nad tą spółką nikt nie ma kontroli. To jest prywatny folwark kilku osób i robią co chcą. Mobbing szaleje w każdym pokoju, anteny upadają, ale kto ma zarobić ten zarobić. Strasznie współczuję ludziom w TVP, że mają tak durnych szefów.
odpowiedź