SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szczecińska "Kronika" i Monika Borkowska laureatami konkursu oddziałów TVP

Telewizja Polska rozstrzygnęła swój 29. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych. Dziennikarze z oddziałów nadawcy rywalizowali w sześciu kategoriach konkursowych i dwóch kategoriach specjalnych. Nagrodę za najlepszego newsa otrzymała Monika Borkowska z TVP3 Łódź, zaś za najlepszy program informacyjny uznano „Kronikę” z TVP3 Szczecin. W jury, któremu przewodniczył prezes Mateusz Matyszkowicz, zasiedli m.in. Michał Adamczyk, Jacek Karnowski, Samuel Pereira, Przemysław Wenerski i Marcin Tulicki. 

Monika Borkowska, fot. Zrzut ekranu/TVP InfoArticle

Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych (PiK) organizowany jest co roku; w tym roku 29. jego edycję przygotował oddział TVP w Olszynie, zaś współorganizatorami byli TVP3 i Biuro Zarządzania Kapitałem Ludzkim publicznego nadawcy. 

Jury zdecydowało, że nagrodę główną - Grand Prix im. Piotra Świąca w kategorii „Najlepszy program informacyjny” - otrzyma zespół „Kroniki” z TVP3 Szczecin. Przyznano również dwa równorzędne wyróżnienia: dla zespołów „Obiektywu” z TVP3 Białystok oraz „Zbliżeń” z TVP3 Bydgoszcz.

W kategorii „Autor najlepszego newsa” laureatką pierwszej nagrody została z kolei Monika Borkowska z TVP3 Łódź za materiał „Działki Wojciecha Rosickiego”.  Od czerwca br. Borkowska jest od niedawna reporterką „Wiadomości”; od lipca br. z kolei na zmianę z Adrianem Klarenbachem prowadzi format „Jak oni kłamią”.  

W jury dyrekcja TAI i prezes TVP 

W kategorii „Autor najlepszego reportażu” zdobywcą pierwszej nagrody im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik została Monika Meleń z TVP3 Kraków za reportaż „Przyjaźń tak ma”. Decyzją jury druga nagroda przypadła Bartoszowi Dominikowi i Konradowi Kołakowskiemu z TVP3 Katowice za reportaż „Synek z gruby”. Z kolei za najlepszy film dokumentalny doceniono Aleksandrę Fudalę z TVP3 Katowice za film „Kilof zamiast karabinu”.

Pierwszą nagrodę w kategorii „Najlepszy program kulturalny” otrzymali Grzegorz Styła oraz Marek Szczepanek z TVP3 Kraków za materiał „Skarb Jagiellonów”, zaś druga nagroda trafiła do Agaty Ałykow z TVP3 Wrocław za reportaż „Klan z sopranem”.

Jury tegorocznej edycji Przeglądu i Konkursu Dziennikarski Oddziałów Terenowych przewodniczył prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Pozostałymi członkami jury byli zaś: dyrektor TAI Michał Adamczyk, Jacek Karnowski, Mariusz Jarosiewicz, Marek Pyza, wicedyrektor TAI Samuel Pereira, Piotr Gursztyn, Maria Stepan, Barbara Włodarczyk, szef „Alarmu” Przemysław Wenerski, Ewa Żmigrodzka, szef „Wiadomości” Marcin Tulicki, David Wildstein, Irena Pręcikowska-Chełminiak, Kalina Cyz, Piotr Legutko, Dorota Łosiewicz, Bożena Targosz, Jędrzej Dudkiewicz, Sławomir Woźnica, Grzegorz Rybak, Dariusz Migalski, Radosław Sęp, Marcin Peresada i Krzysztof Wawrzyniak.

Od początku września nowym dyrektorem TVP3 jest Piotr Kierzkowski, który zastępuje odwołaną ze stanowiska Magdalenę Drohomirecką. Ośrodki regionalne Telewizji Polskiej już od kilku tygodni przeżywają falę zmian na dyrektorskich stanowiskach.

Dołącz do dyskusji: Szczecińska "Kronika" i Monika Borkowska laureatami konkursu oddziałów TVP

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pikowiec
Uuu nowy dyrektor z Olsztyna mocna pracował w nocy na PiKU żeby dostać od kogoś w nos
Jak się pakował kobietom do pokoi. Kolejny po Adamczyku!
odpowiedź
User
Nicko
Wierna córa Matki Partii
odpowiedź
User
232323213
Same tuzy w szacownym jury XD
odpowiedź