SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska, Muzeum Powstania Warszawskiego i MEN uruchamiają edukacyjny kanał

Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomią wirtualny kanał edukacyjny. Projekt powstaje z myślą o uczniach pozostających w domach uczniach z powodu epidemii koronowirusa.

Article

Edukacyjny kanał będzie dostępny na stronie vod.tvp.pl. Wszyscy uczniowie znajdą w nim materiały uzupełniające edukację programową, w tym m.in. wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, czy Centrum Nauki Kopernik.

- W tej wyjątkowej chwili myślimy przede wszystkim o rodzinach, szczególnie dzieciach. Jesteśmy z naszymi widzami w każdej sytuacji i w pełnym wymiarze, dlatego za pośrednictwem pasma online oferujemy młodym widzom treści, które wzbogacają ich wiedzę i edukację w nowych, wymagających warunkach - komentuje Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu Telewizji Polskiej.

4-godzinny, bezpłatny program będzie dostępny na stronie vod.tvp.pl w godz. 9.00-13.00 w sekcji na żywo. Kanał zadebiutuje W czwartek, 19 marca 2020 roku.

Zdaniem Jana Ołdakowskiego, dyrektora muzeum Powstania Warszawskiego, nowy wirtualny kanał stanowi potrzebne narzędzie edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. - Wiemy, że najbliższy czas będzie wymagający dla wszystkich, dlatego chcemy spożytkować go w sposób wartościowy - wyjaśnia Ołdakowski. - Nasza oferta może być uzupełnieniem edukacji szkolnej, a także dostarcza dodatkowe możliwości, by pogłębić wiedzę i rozwinąć zainteresowania - dodaje.

W ramach nowego pasma edukatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego mają opowiadać uczniom o wybranych zagadnieniach historii. Wyjaśnią widzom m.in. co robiły dzieci w powstaniu, jak działała poczta harcerska i na czym polegała rola sanitariuszek.

Projekt powstaje w ramach współpracy Telewizji Polskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska, Muzeum Powstania Warszawskiego i MEN uruchamiają edukacyjny kanał

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mama
i co z tego, że będzie wirtualne zwiedzanie, skoro nie będą mieli tego na klasówkach i egzaminach. Zapchanie dziury - niech wyemitują lekcje zgodne z podstawą programową i przesycone tymi religijnymi treściami jak w podręczniku - to by się dopiero naród zdziwił.
odpowiedź