SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Istotna zmiana przy meczach Euro 2024 w TVP. Będzie można wybrać dźwięk stadionowy

Od czwartku 13 czerwca br. nastąpi zmiana standardu nadawania dźwięku 5.1 w kanałach TVP1 i TVP2 nadawanych w cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2. Dzięki temu podczas meczów Euro 2024 widzowie będą mogli wybrać np. dźwięk stadionowy.

Zamiast kodowania E-AC3 od czwartku będzie stosowane kodowanie AC-4. Nadawanie dźwięku podstawowego w stereo pozostanie bez zmian. Dzięki tej zmianie mecze Euro 2024 na antenach TVP1 i TVP2 w DVB-T2 będą emitowane z dźwiękiem w najnowszej technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.

Widzowie będą mieli możliwość wyboru w telewizorach dźwięku stadionowego, który stwarza wrażenie obecności na stadionie ( bez dźwięku komentatora), komentarza TVP lub oryginalnego komentarza w jęz. angielskim Euro 2024. Dodatkowo będzie możliwa regulacja poziomu dźwięku komentatora względem dźwięku ze stadionu - podaje TVP w komunikacie 

Którzy widzowie telewizji naziemnej skorzystać będą z tej opcji? Nadawca podkreśla, że możliwości te będą dostępne w telewizorach, obsługujących kodowanie dźwięku AC-4, zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 8 grudnia 2020 r. 

Udostępnienie widzom kodowania AC-4 przez operatorów kablowych i satelitarnych będzie uzależnione od ich uwarunkowań technicznych - czytamy w komunikacie TVP.

Technologia Hawk-Eye nowością na Euro 2024

To nie jedyna techniczna nowość dotycząca spotkań transmisji z Euro 2024. TVP Sport poinformowało, że mecz otwarcia imprezy stacja pokaże na YouTube w technologii Hawk-Eye. Wszystkie spotkania turnieju w tej technologii będzie można zobaczyć z kolei na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji stacji.

Telewizja Polska będzie transmitować wszystkie mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech. Turniej potrwa od 14 czerwca do 14 lipca br. Polacy zmierzą się w fazie grupowej z Holandią (16 czerwca o godzinie 15.00), Austrią (21 czerwca o 18.00) oraz Francją (25 czerwca o 18.00). Transmisje meczów poza TVP1 i TVP2 będą obecne także w stacji TVP Sport, w portalu TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej oraz Smart TV.

Dołącz do dyskusji: Istotna zmiana przy meczach Euro 2024 w TVP. Będzie można wybrać dźwięk stadionowy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kibic
No proszę mimo wieluletnich próśb kibiców za Kurskiego i Szkolnikowskiego było to niemożliwe, przyszedł nowy prezes TVP, nowy dyrektor TVP Sport Kwiatkowski i już jednak można dać dźwięk stadionu, kiedy kogoś irytują komentatorzy. Naprawdę dobra ta zmiana.
5 1
odpowiedź
User
miś społeczny
Dlaczego blokujecie mój komentarz? Nie zawiera hejtu, kryptoreklamy ani wulgaryzmów.
1 0
odpowiedź
User
miś społeczny
Tak jestem c i e k a w: jaki p r o c e n t posiadaczy n o w o c z e s n y c h telewizorów ma p o d ł ą c z o n y do nich wielokanałowy z e s t a w nagłaśniający D o l b y srolby. Czy robił ktoś takie b a d a n i a? I czy jest o co kruszyć k o p i ę, skoro wielu t e l e w i d z ó w nawet porządnego s t e r e o nie ma, bo czego s p o d z i e w a ć się po głośnikach telewizora czy po tanim s o u n d b a r z e. Moim zdaniem, dzisiejsze telewizory najlepiej g r a j ą po p o d ł ą c z e n i u dobrych s ł u c h a w e k, co też nie jest ł a t w e, bo telewizory mają g n i a z d a słuchawkowe s c h o w a n e z boku albo z tyłu o b u d o w y, a wiele telewizorów w i s i na ścianie.
2 4
odpowiedź