SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP na plusie. 16 mln zł zysku po siedmiu miesiącach

Telewizja Polska w okresie styczeń-lipiec br. zanotowała 16,4 mln zł zysku brutto. To wynik zdecydowanie lepszy niż w analogicznym okresie ub.r., gdy TVP miała 117,3 mln zł straty.

TVP na plusie. 16 mln zł zysku po siedmiu miesiącach

W lipcu 2013 r. przychody Telewizji Polskiej z abonamentu wyniosły 20,1 mln zł, przy 16,6 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Narastająco po siedmiu miesiącach wpływy z abonamentu wzrosły w skali roku o 25 proc., tj. o 42,9 mln zł.

Natomiast przychody reklamowe były w okresie styczeń-lipiec br. o 12,4 proc. niższe od przychodów osiągniętych w ubiegłym roku. To głównie skutek utrzymującej się wciąż recesji na rynku reklamy.

- Niebagatelne znaczenie dla spadku przychodów komercyjnych i wyników programowych anten TVP ma też wpływ cyfryzacji emisji w Polsce (znaczący wzrost konkurencji w sektorze kanałów emitowanych drogą naziemną) - podaje TVP w komunikacie.

Pozostałe przychody (poza reklamą, sponsoringiem i abonamentem) wzrosły w okresie siedmiu miesięcy 2013 roku w stosunku do analogicznego okresu ub.r. o 23,8 proc., czyli o 19,4 mln zł.

Koszty działalności operacyjnej TVP zostały z kolei obniżone o 72,8 mln zł oraz są niższe o 19,5 mln zł od planu na ten okres.

- Zmniejszenie kosztów to efekt realizacji kolejnych etapów procesu restrukturyzacji, a także, niestety, wymuszonych trudną sytuacją finansową, oszczędności w sferze programowej - czytamy w komunikacie TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP na plusie. 16 mln zł zysku po siedmiu miesiącach

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nic nie rozumiem
tzn. znowu straty?
24 12
odpowiedź
User
Telewizja dla wszystkich
Panie Braun : Co z Eurowizją? Czy nadal Polska pozostaje poza Europą? Czy wciąż uważamy,że Konkurs jest ble i Europa jest głucha i niczego nie rozumie!!!!!!!!!!
18 11
odpowiedź
User
Bigosse
16 milionów PLN to wielka fura kasy .... aż dech zapiera ....
14 10
odpowiedź
User
TVP-OLITRUK
na plusie będzie do listopada. Potem okaże się, że był to plus ujemny.
19 11
odpowiedź
User
Gg
Uwielbiam komentarze tych zalanych żółcią frustratów. Jak złe wyniki to się cieszą a jak dobre to usiłują być dowcipni
10 11
odpowiedź