SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP na plusie. 16 mln zł zysku po siedmiu miesiącach

Telewizja Polska w okresie styczeń-lipiec br. zanotowała 16,4 mln zł zysku brutto. To wynik zdecydowanie lepszy niż w analogicznym okresie ub.r., gdy TVP miała 117,3 mln zł straty.

W lipcu 2013 r. przychody Telewizji Polskiej z abonamentu wyniosły 20,1 mln zł, przy 16,6 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Narastająco po siedmiu miesiącach wpływy z abonamentu wzrosły w skali roku o 25 proc., tj. o 42,9 mln zł.

Natomiast przychody reklamowe były w okresie styczeń-lipiec br. o 12,4 proc. niższe od przychodów osiągniętych w ubiegłym roku. To głównie skutek utrzymującej się wciąż recesji na rynku reklamy.

- Niebagatelne znaczenie dla spadku przychodów komercyjnych i wyników programowych anten TVP ma też wpływ cyfryzacji emisji w Polsce (znaczący wzrost konkurencji w sektorze kanałów emitowanych drogą naziemną) - podaje TVP w komunikacie.

Pozostałe przychody (poza reklamą, sponsoringiem i abonamentem) wzrosły w okresie siedmiu miesięcy 2013 roku w stosunku do analogicznego okresu ub.r. o 23,8 proc., czyli o 19,4 mln zł.

Koszty działalności operacyjnej TVP zostały z kolei obniżone o 72,8 mln zł oraz są niższe o 19,5 mln zł od planu na ten okres.

- Zmniejszenie kosztów to efekt realizacji kolejnych etapów procesu restrukturyzacji, a także, niestety, wymuszonych trudną sytuacją finansową, oszczędności w sferze programowej - czytamy w komunikacie TVP.

Dołącz do dyskusji: TVP na plusie. 16 mln zł zysku po siedmiu miesiącach

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nic nie rozumiem
tzn. znowu straty?
odpowiedź
User
Telewizja dla wszystkich
Panie Braun : Co z Eurowizją? Czy nadal Polska pozostaje poza Europą? Czy wciąż uważamy,że Konkurs jest ble i Europa jest głucha i niczego nie rozumie!!!!!!!!!!
odpowiedź
User
Bigosse
16 milionów PLN to wielka fura kasy .... aż dech zapiera ....
odpowiedź