SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP: nasze wydatki na produkcję zewnętrzną spadły o 77 mln zł

Telewizja Polska poinformowała, że wbrew sugestiom rzecznika Najwyższej Izby Kontroli, spółka nie zwiększa od lat wydatków na produkcje zewnętrzne, ale wręcz je zmniejsza. To, w jaki sposób TVP wydaje środki na zakup produkcji poza spółką, kontroluje właśnie NIK.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Kontrola Najwyżej Izby Kontroli w Telewizji Polskiej odbywa się w tym roku zgodnie z planem sporządzonym przez NIK. Instytucja ta poprzedni raz badała wydawanie przez TVP środków na produkcje zewnętrzne w 2010 roku. Paweł Biedziak, rzecznik NIK, poinformował w zeszłym tygodniu, że w 2010 roku „TVP wydała na audycje wyprodukowane na zewnątrz ok. 17 proc. całości kosztów ponoszonych na realizację swojej misji”. - Był to więc już wówczas znaczący udział, dzisiaj zapewne jest większy - zasugerował Biedziak (więcej na ten temat).

Na słowa rzecznika NIK od razu zareagował Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP. W przesłanym do Wirtualnemedia.pl oświadczeniu poinformował, że „zgodnie z danymi, które otrzymali od Telewizji Polskiej inspektorzy NIK i które obecnie analizują, TVP nie zwiększa wydatków na produkcje zewnętrzne, ale wręcz przeciwnie - zmniejsza”.

- Jeśli w badanym uprzednio przez NIK roku 2010 był to faktycznie koszt stanowiący około 17 proc. wydatków TVP, to w roku 2012 zmniejszył się on do 15,9 proc., a w roku 2013 - do 15,3 proc. W przeliczeniu na pieniądze oznacza to zmniejszenie wydatków TVP na produkcję zewnętrzną między rokiem 2011 a 2013 o aż 77 mln złotych - napisał Rakowiecki.

- Niezależnie od powyższego formułowanie jakichkolwiek opinii przez rzecznika NIK w trakcie kontroli musi budzić zdziwienie - dodał rzecznik TVP.

Związkowcy z Telewizji Polskiej liczą, że kontrola NIK opóźni zawarcie umowy z firmą Leasing Team, która od lipca br. ma przejąć ponad 400 pracowników TVP, w tym dziennikarzy. Jednak TVP twierdzi, że sprawy te nie mają żadnego związku, a proces związany z outsourcingiem jest realizowany zgodnie z planem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP: nasze wydatki na produkcję zewnętrzną spadły o 77 mln zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rel
Oj Biedziak, parcie na popularność trzeba umieć realizować bardziej wiarygodnymi informacjami... :)
odpowiedź
User
Ham
Czy ja się nie mylę, że związek Wizja twierdził, iż TVP na zewnętrzne produkcje wydaje znacznie ponad 50%? Ci to pojechali więc co się czepiać, że Biedziak "pomylił się" o głupie 77 milionów...
odpowiedź
User
za kołnierz nie wylali
W TVP-OLITRUK PANIKA. TV-PANIKA??
odpowiedź