SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP kończy budowę ogromnego gmachu. Co w nim będzie?

Trwają prace wykończeniowe w nowym budynku TVP przy ul. Woronicza 17, który ma być gotowy pod koniec maja - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W gmachu, który kosztował 236 mln zł, znajdą się głównie studia, ale będą też przestrzenie biurowe.

Hala zdjęciowa powstaje od stycznia 2022 r., jej budowę zainaugurował ówczesny prezes TVP Jacek Kurski. Jak wówczas zapowiadano, budynek ma być sterowany inteligentnymi systemami Smart i przystosowany do najnowocześniejszych procesów produkcyjnych opartych o sztuczną inteligencję.

Gmach ma powierzchnię 20 tys. metrów kwadratowych. W budynku zaplanowano sześć modułów studyjnych: cztery o powierzchni po 560 metrów kwadratowych, a także 1350 i 1200 mkw. W największym z nich będą odbywać się realizacje z udziałem nawet 300 osób. W obiekcie są też pomieszczenia backstage’owe, garderoby, reżyserka, magazyny sprzętu, biura, bistro, magazyny, parking oraz studio plenerowe na dachu.

Hala początkowo miała kosztować 148,22 mln zł. Ostatecznie koszt został podniesiony do 236 mln zł brutto. Waloryzacja umowy wynikała z inflacji i konieczności wykonania dodatkowych robót przez firmę Doraco, budującą halę. 

- W tym momencie w obiekcie trwają prace wykończeniowe. Zakończenie prac oraz odbiorów przewidziane jest na koniec maja. Przestrzeń ta ma charakter typowo produkcyjny - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Telewizji Polskiej. O tym, jak pomieszczenia zostaną zagospodarowane, spółka nie chce na razie informować.

Wiadomo, że w największych studiach będzie można realizować widowiska, koncerty czy duże programy rozrywkowe. W mniejszych studiach będą nagrywane inne pozycje programowe.

Do nowego budynku trafi “Pytanie na śniadanie”

Jak podawaliśmy, jedno ze studiów ma zająć poranny magazyn TVP2 „Pytanie na śniadanie”, które przeniesie się tam ze studia w budynku B. Ma to nastąpić w wakacje. Dotychczasową przestrzeń śniadaniówki ma zająć z kolei kanał TVP Info, nadawany obecnie ze studia na parterze głównego gmachu TVP. 

Do grudnia ub.r. redakcje newsowe pracowały w budynku przy placu Powstańcow Warszawy. Po zmianie władze TVP przeniosły się na Woronicza. Studio w dawnej siedzibie TAI od kilku dni wykorzystuje natomiast stacja TVP World, która ruszyła ponownie w poniedziałek. 

Dołącz do dyskusji: TVP kończy budowę ogromnego gmachu. Co w nim będzie?

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1245
Kurski budował, obecni niszczą....
36 44
odpowiedź
User
ddd
Kurski budował, obecni niszczą....


Że niby zburzą teb gmach?
24 17
odpowiedź
User
1245
Kurski budował, obecni niszczą....


Że niby zburzą teb gmach?
Nie, wykorzystają go i (generalizując) przeniosą tam ludzi, bo ciasno się zrobiło na Woronicza po desancie z Placu. A Plac sprzedadzą i się ktoś nieźle obłowi. Czego nie rozumiesz?
38 19
odpowiedź