SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP powołała nowy skład Komisji Etyki TVP. Pozostaje w niej Danuta Holecka

Zarząd Telewizji Polskiej powołał członków Komisji Etyki TVP 13. kadencji, która czuwa nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej w TVP. Kolejny raz wybrano do niej szefową "Wiadomości" Danutę Dunin-Holecką.

Danuta Holecka Article

W skład komisji weszli: Danuta Dunin-Holecka (szefowa "Wiadomości"), Anna Duda (TVP3 Lublin),  Mariusz Jarosiewicz (kierownik "Teleexpress", Stanisław Królak (TVP Historia), Krzysztof Nowina-Konopka ("Wiadomości" TVP), Przemysław Wenerski (szef redakcja "Alarm"), Dorota Geresz (sekretarz redakcji). Nową osobą w komisji jest Rafał Wolski z TVP 3 Warszawa, który zastąpił Krzysztofa Ziemca z "Wiadomości".

Kadencja Komisji Etyki  trwa dwa lata.

Komisja Etyki Telewizji Polskiej czuwa nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej, orzekając o zgodności postępowania dziennikarzy z zasadami etyki dziennikarskiej, przyjętymi w spółce. Komisja rozpatruje skargi przesyłane do niej na programy informacyjne i publicystyczne Telewizji Polskiej.

Szefowa "Wiadomości" zasiadała już w Komisji Etyki TVP w jedenastej oraz dwunastej kadencji.

Zobacz: Od 1993 r. Danuta Holecka nieprzerwanie pracuje w TVP. Ale dopiero teraz jest tak wysoko. "Była szarą myszką"

TVP ze wzrostem wpływów i niższym zyskiem

W 2021 roku TVP osiągnęła zysk  w wysokości 3,89 mln zł. Przychody ze środków publicznych wyniosły 2,042 mld zł - wynika ze sprawozdania przekazanego Radzie Mediów Narodowych

Koszty działalności 3,35 mld zł więcej o 18,96 proc. rok do roku.  Na koniec grudnia 2021 roku w spółce było zatrudnionych 2888 osób, to o 21 osób w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dziennikarze stanowili grupę 299 osób, a dyrektorzy i wicedyrektorzy łącznie 99 osób. Wzrost zatrudnienia w stosunku do roku 2020 był nieznaczny i wyniósł odpowiednio: o 5 osób więcej wśród dziennikarzy i o 7 osób w drugiej grupie.

Z reklamy i sponsoringu Telewizja Polska zanotowała 884 mln zł, co było wynikiem większym o 9,6 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

W 2020 roku Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

 

Na koniec 2020 roku w Telewizji Polskiej było 2 867 pracowników etatowych, o 42 więcej niż rok wcześniej. Każdy zarabiał średnio 9 832 zł brutto (bez nagród i odpraw), wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,17 mln zł. Łączne nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się o 6,2 proc. do 545,19 mln zł.

W planie finansowym na br. TVP zakłada wzrost przychodów o 5,4 proc. do 3,2 mld zł oraz spadek wyniku netto ze 198,3 mln zł zysku do 250 mln zł straty. Rentowność nadawcy obniżą m.in. koszty obsługi Euro 2020 i igrzysk oraz uruchomienia nowych stacji.

W 2021 roku Telewizja Polska otrzymała kolejne 1,71 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej. Ustawa budżetowa, w której zapisano łącznie 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP, Polskiego Radia i publicznych rozgłośni regionalnych, została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia.

Dołącz do dyskusji: TVP powołała nowy skład Komisji Etyki TVP. Pozostaje w niej Danuta Holecka

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Czyli zero obiektywizmu u i zgodnie z linia partii.
odpowiedź
User
Kiedy moglbym w TVP1
Ale zaraz, wenerski przegrywa proces o ten dramatycznie nieobiektywny materiał "inwazja" i jest w komisji etyki?! Jak to możliwe?
odpowiedź
User
Marcin
Tak najbardziej obiektywna osoba w telewizji .W jakich paskudnych czasach przyszło nam żyć.
odpowiedź