SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Polonia zwiększa zasięg

Większy zasięg TVP Polonia w USA. Historyczna transmisja Mszy Świętej

Program satelitarny TVP Polonia zwiększa swój zasięg nadawania w Stanach Zjednoczonych. Od środy, 10 grudnia 2003 r., TVP Polonia jest dostępna w systemie kablowym Cablevision na Brooklynie w Nowym Jorku oraz w Newark i Hudson w New Jersey.

W tym roku stworzono możliwości odbioru TVP Polonii w największych skupiskach ludności polskiego pochodzenia - w Nowym Jorku, Chicago i New Jersey. Systematycznie zwiększa się liczba odbiorców korzystających z platformy GlobeCast. TVP Polonia dostępna jest też w największej sieci kanadyjskiej - Rogers.

14 grudnia br., tj. w najbliższą niedzielę o godz. 13.00 Program Satelitarny TV Polonia wyemituje Mszę Świętą z Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej. Telewizja Polska nie po raz pierwszy gości w Klasztorze Ojców Paulinów. Do tej pory TV Polonia miała okazję transmitować Apele Jasnogórskie, a także nabożeństwa i spotkania modlitewne z udziałem Ojca Świętego Jana Pawła II.

Historyczny wymiar obecnej transmisji polega jednak na tym, że po raz pierwszy na antenie zostanie wyemitowana w całości Niedzielna Msza Święta z Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej. Dotychczasowe restrykcje wiązały się głównie z ochroną Cudownego Obrazu przed nadmiernym naświetleniem. Tym razem uczyniony zostanie wyjątek, za co wypada wyrazić szczególne podziękowanie gospodarzom Klasztoru częstochowskiego.

Msza Święta zostanie odprawiona w intencji Ojca Świętego oraz wszystkich rodaków, Polaków rozsianych po całym świecie. Msza będzie miała bogatą celebrę: odprawi ją Delegat Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji, Biskup Ryszard Karpiński, w asyście m. in. Przeora Ojców Paulinów. We Mszy będą uczestniczyć także przedstawiciele środowisk polonijnych, swój udział zapowiedział m. in. ostatni Prezydent RP na Wychodźstwie, Ryszard Kaczorowski.

Cotygodniowe transmisje Mszy Świętych program satelitarny TV Polonia rozpoczął w porozumieniu z Episkopatem Polski we wrześniu 1997 roku.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Polonia zwiększa zasięg

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl