SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP pozwała Joannę Scheuring-Wielgus za słowa o szczuciu na Pawła Adamowicza

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że Telewizja Polska pozwała ją i żąda przeprosin oraz 25 tys. zł na WOŚP za słowa o „szczuciu” na prezydenta Pawła Adamowicza. - Trzeba być bezczelnym jak Jacek Kurski, by twierdzić, że TVP nie uwzięła się na prezydenta Adamowicza - komentuje Scheuring-Wielgus.

Joanna Scheuring-Wielgus Article

Słowa o szczuciu pochodzą z wywiadu dla portalu Onet.pl, jakiego Scheuring-Wielgus udzieliła w styczniu br., krótko po śmierci Pawła Adamowicza. - Prezydent Adamowicz został zamordowany właśnie przez szczucie. Szczucie, które pochodziło m.in. z telewizji publicznej - mówiła wówczas posłanka.

Telewizja Polska pozwała ją za ten wywiad, twierdząc, że podane przez Scheuring-Wielgus informacje są nierzetelne, nieprawdziwe i wprowadzają odbiorcę w błąd. - Mają na celu wywołanie u odbiorców nieuzasadnionej, niezdrowej sensacji. Oceny i sugestie zawarte w przedmiotowej wypowiedzi  nie mają żadnego oparcia w stanie faktycznym. Niniejsze sformułowania naruszają dobra osobiste powódki. W szczególności  naruszają jej dobre imię, renomę - czytamy w pozwie. Nadawca żąda przeprosin i wpłacenia 25 tys. zł na rzecz WOŚP.

Parlamentarzystka poinformowała o tym w środę na swoim Facebooku. - Trzeba być bezczelnym jak, rzucony obecnie przez prezesa PiS na odcinek medialny pan Jacek Kurski, by twierdzić, że TVP nie uwzięła się na prezydenta Adamowicza. Trzeba mieć tupet pana Kurskiego, żeby twierdzić iż sączący się z TVP jad nie ma wpływu na ludzkie zachowania. Trzeba nie mieć wstydu, jak pan Kurski, żeby wysyłać tego typu pozwy - skomentowała.

Joanna Scheuring-Wielgus wyliczyła też, że w 2018 roku TVP wyemitowała 1773 materiały o Pawle Adamowiczu, w 2017 było ich ok. 1000. Przypomina też, że materiały te negatywnie oceniła Rada Etyki Mediów, podkreślając, że prezydent Adamowicz nigdy nie miał szansy ustosunkować się do stawianych mu przez telewizję zarzutów. - Czekam na proces - kończy swój komentarz posłanka.

 

To kolejny z serii procesów wytaczanych przez Telewizję Polską osobom zarzucającym jej związek ze śmiercią Pawła Adamowicza. W lipcu br. pozew otrzymał wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz za słowa, że to m.in. Telewizja Polska "miałaby być winna tworzeniu atmosfery nagonki, w której brały udział publiczne media" na prezydenta Gdańska. Natomiast w czerwcu TVP wystosowała prywatny akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi Czuchnowskiemu z „Gazety Wyborczej” i Ewie Siedleckiej z „Polityki”, zarzucając im pomówienie. W tym przypadku chodziło o internetowe komentarze sugerujące związek materiałów TVP z zamachem na Adamowicza.

Trzy miesiące wcześniej telewizja wytoczyła proces Krzysztofowi Skibie z zespołu Big Cyc. Poszło o jego wypowiedź, że „szczuła na prezydenta Adamowicza i oto mamy efekty”. Wobec Skiby TVP skierowała zarówno pozew cywilny, jak i prywatny akt oskarżenia z art. 212.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP pozwała Joannę Scheuring-Wielgus za słowa o szczuciu na Pawła Adamowicza

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Jak przedstawia sie fakty zreszta w wielu mediach to tu nie ma mowy o szczuciu.Osoby publiczne musza sobie zdawac sprawe,ze beda caly czas przeswietlane.
1 5
odpowiedź
User
oddech jarka
Szczujnia drobiowego karypla nie przestała nawet podczas pogrzebu manipulując obrazem podczas ceremoni.
Haaa-tfuuu!
1 0
odpowiedź