SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP z quizami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży na platformie HbbTV

Telewizja Polska rozbudowuje ofertę swojej platformy telewizji hybrydowej. Niedawno pojawiła się nowa wersja aplikacji, teraz zostały do niej dołączone interaktywne quizy dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Article

Od maja br. telewizja publiczna odświeżyła swoją aplikację HbbTV, której uruchomienie możliwe jest za pomocą odbiornika telewizyjnego podłączonego do internetu, jeśli posiada on możliwość obsługi standardu telewizji hybrydowej. Odbywa się to po użyciu czerwonego przycisku na pilocie.

W aplikacji oprócz „Szkoły z TVP” można znaleźć sekcje: „Rozrywka”, „Filmy”, „Seriale”, „Dla dzieci”, „Teatr”, „Sport”, „Dokument”, „Informacje”, „Rekonstrukcja”, „Retro”, RSO oraz „Pogoda”. Po kliknięciu w wybraną sekcję następuje przekierowanie do konkretnych materiałów wideo o danej tematyce.

Teraz dodana została nowa funkcjonalność – interaktywne, edukacyjne quizy dla dzieci i młodzieży, oparte o materiały z lekcji prowadzonych w ramach projektu „Szkoła z TVP”. Adresatami zestawów pytań i odpowiedzi są uczniowie z klas 4-8 szkoły podstawowej. Zakres quizów jest zróżnicowany pod względem tematyki i obejmuje wszystkie przedmioty.  

Do wzięcia udziału w quizie wystarczy pilot telewizyjny - test (w formie nakładki na ekran) pojawia się po wybraniu zielonego przycisku. Odpowiedzi wybiera się używając przycisków kierunkowych i zatwierdza przyciskiem „OK”. Poprawne odpowiedzi podświetlane są na zielono, błędne – na czerwono.

Udział w quizie jest dobrowolny, można go powtarzać wiele razy - wedle uznania. Pytania tworzone są przez specjalnie powołany do tego zespół nauczycieli.

Aplikacja będzie rozwijana

W aplikacji HbbTV Telewizji Polskiej można też na żywo śledzić kanały dostępne do tej pory w streamingu na TVP VOD, czyli TVP Info, PolandIN, TVP Polonia, TVP1, msze święte z Jasnej Góry, TVP eSzkoła „Domowe Przedszkole”, TVP eSzkoła Historia i Literatura, TVP Wilno oraz kanały wszystkich ośrodków regionalnych, czyli m.in. TVP Białystok, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Opole, TVP Warszawa itd. Oprócz tego w sekcji „Przegapiłeś w TVP? Zobacz teraz!” można wybrać konkretne programy z ramówki kanałów telewizji publicznej.

Na nasze pytanie, jakie funkcjonalności są planowane w najbliższym czasie w aplikacji TVP odpowiedziała nam: - Platforma HbbTV podlega dalszemu doskonaleniu a Telewizja Polska monitoruje wszelkie uwagi, jakie pojawiają się w internecie i reaguje na nie. Przewidywany jest dalszy rozwój platformy hybrydowej. Planowane funkcje będą obejmowały funkcjonalności, które do tej pory znane były użytkownikom platform płatnych. Będą podnosiły komfort i elastyczność korzystania z naziemnej telewizji cyfrowej w obrębie programów oferowanych przez Telewizję Polską - zapewnia Centrum Informacji TVP w komentarzu dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Od 23 marca na wolnych slotach Telewizji Polskiej na multipleksie ósmym pojawił się kanał dla dzieci "Domowe przedszkole" oraz kanał edukacyjny z treściami m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego. Oba pasma pojawiły się w miejscu, gdzie do tej pory Telewizja Polska emitowała plansze promocyjne swoich programów - na TVP4 oraz TVP6. Kanał wirtualny działa dzięki rozwiązaniu telewizji hybrydowej (HbbTV) na multipleksie ósmym, plansze zostały zastąpione streamingiem programów, dostępnych także w internecie.

HbbTV, czyli hybrid broadcast broadband TV, to połączenie treści dosyłanych przez nadawcę telewizyjnego i zawartości dostępnej przez internet. Aby korzystać z usługi, trzeba podłączyć telewizor typu connected tv z aktywną funkcją odbioru HbbTV, zarówno do anteny z sygnałem telewizyjnym, jak i do sieci internetowej.

Telewizja hybrydowa daje dostęp m.in. do zapowiedzi programów, internetowych serwisów informacyjnych, prognozy pogody, serwisów sportowych, w tym np. statystyk z meczów na żywo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP z quizami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży na platformie HbbTV

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
julita
To bardzo dobra wiadomość dzieciom sie podobają lekcje z TVP. Więc na pewno z chęcią będa oglądały róznorodne programy tego typu.
odpowiedź
User
Dżastina
To bardzo dobra wiadomość dzieciom sie podobają lekcje z TVP. Więc na pewno z chęcią będa oglądały róznorodne programy tego typu.

Poważnie ?? A ile z tych dzieci ma telewizor z HbbTV podłączony do Internetu ?? TVP chwaliła się, że lekcje z TVP oglądało aż ... 135 tysięcy widzów, ilu będzie widzów będzie tutaj?
odpowiedź