SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska w 2018 roku wejdzie na MUX-8. Trafi tam TVP Sport w wersji HD

W przyszłym roku Telewizja Polska wprowadzi na ósmy multipleks naziemnej telewizji dwa kanały - w wersji HD i SD - zajmując wszystkie przyznane sloty. Nadawca utrzymuje deklarację o wprowadzeniu TVP Sport HD. - Wchodzenie na MUX-8 z niepełną ofertę nie ma sensu - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, wiceprezes TVP.

Maciej Stanecki, fot. akpaMaciej Stanecki, fot. akpa

Ósmy multipleks został uruchomiony w połowie 2016 roku. Od końca października ub.r na MUX-8 nadawany jest kanał Zoom TV (należący do Cable Television Networks & Partners), od listopada kanał Nowa TV (ZPR Media), a od początku grudnia ub.r. - WP (Wirtualna Polska) i Metro (nadawcą była Agora, ale kanał został przejęty przez Discovery Polska). Technicznym operatorem multipleksu jest firma EmiTel.

Trzy sloty na tym multipleksie przyznano Telewizji Polskiej, która może umieścić tam trzy kanały w standardowej rozdzielczości (SD) lub jeden w standardowej rozdzielczości i drugi w jakości HD.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska wejdzie na MUX-8 w 2018 roku, prawdopodobnie na początku roku. Nadawca publiczny zajmie od razu wszystkie przyznane sloty.

- Wchodzenie na MUX-8 z niepełną ofertą nie ma sensu. Będą zajęte trzy sloty - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, wiceprezes TVP.

Właśnie TVP Sport w wersji HD trafi na ósmy multipleks. Od początku br. nadawca rozważał taką opcję. Kanał zajmie dwa sloty.

Innym rozwiązaniem branym pod uwagę przez zarząd TVP jest uruchomienie całkiem nowego kanału sportowego. O tym pomyśle informowaliśmy już w sierpniu ub.r., a robocza nazwa stacji to TVP Sport Premium. - Rozważamy takie rozwiązanie. Mamy tyle praw sportowych, że jest to możliwe - wyjaśnia Maciej Stanecki.

Być może przyszłoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu (9-25 lutego 2018 roku) będą transmitowane w kanale TVP Sport HD, dostępnym naziemnie.

TVP rozważa także przesunięcie na MUX-8 stacji z innego MUX-a - TVP Historia, TVP Kultura lub TVP Rozrywka - która zajmie trzeci slot.

Przypomnijmy, że wobec zwłoki w styczniu br. EmiTel skierował do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o wydanie Telewizji Polskiej decyzji rezerwacyjnej obligującej nadawcę do uruchomienia jej kanałów na MUX-8.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska w 2018 roku wejdzie na MUX-8. Trafi tam TVP Sport w wersji HD

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sin
Czy w 2028? Zapłacą za rezerwację? TVP Kultura będzie w HD?
odpowiedź
User
Asx
TVP Sport juz dawno powinien być w naziemnej nadawany, to krok w bardzo dobrym kierunku.
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Wszyscy się tego Sportu spodziewają, ale jakoś nie może się pojawić.
"Przesunąć TVP Kultura lub... " czyli zajmą mux 8, zmniejszą dostęp do kanału a dla kogo wolne miejsce, Republika?
A tak trudno wymyślić jakiś TVP Dokument, TVP Muzyka z retransmisjami (Matyszkowicz robi to w swoim kanale) a nawet TVP Biznes, mają dodatkową kasę i mnóstwo ludzi do roboty.
odpowiedź