SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP udzieli licencji na organizację stref kibica podczas Mundialu w Katarze. Ceny zaczynają się od 2 tys. zł netto

Telewizja Polska rozpoczynała proces udzielania licencji na organizację stref kibica do pokazów publicznych wszystkich meczów Mistrzostw Świata w piłce nożnej Katar 2022. Uzyskanie licencji wiąże się z wydatkiem od 2 tys. zł netto w zależności od wybranego pakietu.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Oferta skierowana jest do zarówno dla organizatorów stref komercyjnych, jak również pokazów niekomercyjnych - tj. samorządów, agencji reklamowych, jednostek kultury oraz innych prowadzących działalność gospodarczą podmiotów takich jak bary, puby, restauracje.

- W tym roku dzięki dobrej współpracy z FIFA po raz pierwszy mamy także możliwość udzielania licencji dla kin i teatrów. Odnotowujemy już teraz duże zainteresowanie, jeśli chodzi o oglądanie meczów na dużych ekranach kinowych - komentuje Monika Karasek, dyrektor biura sprzedaży i współpracy międzynarodowej w Telewizji Polskiej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Wszelkie informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na specjalnej stronie internetowej www.licencje.tvp.pl w zakładce Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA - KATAR 2022.

Udzielenie licencji kosztuje od 2 tys. zł netto

Otrzymanie zgody sygnałowej TVP na „podstawowy” pakiet licencji oferujący legalny dostęp do jednego ekranu - do kanałów nadających w naziemnej telewizji cyfrowej - w np. pubach, barach, restauracjach i lokalach gastronomicznych kosztuje 2 tys. zł netto. Cena pakietu „rozszerzonego” - z dostępem do stacji nadających satelitarnie - wynosi 3 tys. zł netto, a pakietu „premium” dla podłączenia pod sygnał MULTICAST IP - 5 tys. zł netto. W cenie 8 tys. zł netto można zakupić jednoczesny dostęp do pakietów „rozszerzony” i „premium”.

Z kolei koszt licencji komercyjnej TVP przyznawanej w porozumieniu z FIFA (potrzebnej do pokazów organizowanych np. przez urząd miasta, czy instytucję kultury) uzależniony jest od liczby miejsc dla widzów podczas publicznych pokazów meczów. Do 1 tys. miejsc jest to 1 tys. USD, do 2 tys. - 2 tys. USD, do 5 tys. - 4 tys. USD, do 10 tys. - 8 tys. USD, a ponad 10 tys. - 14 tys. USD.

Każdy podmiot organizujący pokaz publiczny meczów Mistrzostw Świata w Katarze zostanie wpisany na oficjalną listę stref kibica i będzie mógł zapraszać widzów na spotkania w całym okresie Mundialu.

- Nasza oferta z 2018 roku została bardzo dobrze przyjęta przez rynek. Zależało nam na jak największej liczbie pokazów, a jednocześnie chcieliśmy, aby mecze były wyświetlane na jak największych ekranach dla dobrego odbioru kanałów TVP, dlatego wprowadziliśmy zasadę odpłatności za ekran, a nie od powierzchni lokalu - mówi Łukasz Naczas, koordynator procesu licencyjnego, kierownik działu krajowej sprzedaży licencji i praw w TVP.

Mundial startuje 21 listopada

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 będą się odbywać od 21 listopada do 18 grudnia br. w Katarze. W imprezie weźmie udział m.in. reprezentacja Polski, która zmierzy się z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada).

Oficjalnym nadawcą Mundialu 2022 w naszym kraju jest Telewizja Polska.

Dołącz do dyskusji: TVP udzieli licencji na organizację stref kibica podczas Mundialu w Katarze. Ceny zaczynają się od 2 tys. zł netto

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Coś dla lemingów
Samorządy niech wyświetlają TVN propaganda całą dobę
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Samorządy niech wyświetlają TVN propaganda całą dobę


Zbuczyn
odpowiedź
User
Tril
Bojkotować tą łapówkarską imprezę
odpowiedź