SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP szuka firmy do wsparcia technicznego przez 3 lata systemów VizRT

Telewizja Polska ogłosiła postępowanie publiczne dotyczące wsparcia technicznego przez 36 miesięcy systemów VizRT w Centrum Usług Produkcyjnych i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

W postępowaniu chodzi o wsparcie techniczne systemów VizRT służących do produkcji, zarządzania i dystrybucji treści. W dokumentacji postępowania szczegółowo wyliczono programy, za wsparcie których będzie odpowiadał wykonawca zlecenia. Wykonawca będzie zapewniał to wsparcie przez 24 godziny na dobę „z czasem reakcji 4 godzin i zobowiązaniem do podjęcia się diagnozowania problemu w 8 godzin w języku polskim lub w języku angielskim”. Ponadto będzie udzielał rad na temat przygotowywanych opraw graficznych z użyciem tego oprogramowania.

- Terminowość obsługi zgłoszeń serwisowych dla każdego z określonych czasów powinna być zapewniona na 90 proc. poziomie jakości ilościowej - 9 na 10 zgłoszeń musi być obsłużonych w zakładanym w Umowie poziomie obsługi serwisowej (SLA) dla monitorowanych parametrów terminowości - zaznaczono.

Oferty można składać 6 lutego do godz. 10. Wadium wynosi 75 tys. zł. Jedynym kryterium oceny ofert będzie cena brutto.

W postępowaniu oferty mogą zgłosić firmy, które w ostatnich trzech latach (a jeśli działają krócej, to przez ostatnie 12 miesięcy) realizowały obsługę techniczną oprogramowania firmy VizRT w zakresie przynajmniej następujących aplikacji: Viz Engine, Viz Artist, Viz Pilot, Viz Trio, Viz Ticker, Viz Multiplay, Viz Weather, Viz World, Graphics Hub i Viz One.

W 2018 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji.

Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów. Dyrektorzy i ich zastępcy w Telewizji Polskiej zarabiali średnio 21,8 tys. zł miesięcznie brutto, doradcy zarządu - 20,8 tys. zł, dziennikarze motywacyjni - 7,5 tys. zł, a ci honoraryjni - 12,2 tys. zł. Członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł.

W 2018 roku Przychody TVP ze sprzedaży produktów zwiększyły się z prawie 1,6 mld zł w 2017 roku do 2,09 mld zł w ub.r., czyli o 31,2 proc., natomiast wpływy abonamentowe - z 621,11 do 980,26 mln zł (o 57,8 proc.). Na te drugie złożyło się ok. 386 mln zł z opłat od posiadaczy zarejestrowanych odbiorników i 594 mln zł budżetu państwa w ramach rekompensaty, przyznanej pod koniec 2017 roku, za środki nieuzyskane z abonamentu w latach 2010-2017 wskutek zwolnienia z tej daniny niektórych grup społecznych.

Wiosną ub.r. przyjęto kolejną taką rekompensatę - 1,26 mld zł za lata 2018-2019. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że 1,12 mld zł dostanie TVP, a pozostała część trafi do Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni publicznych.

Natomiast na początku stycznia br. Sejm przegłosował następną rekompensatę, wynoszącą 1,95 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP szuka firmy do wsparcia technicznego przez 3 lata systemów VizRT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl