SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ukarana

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała się ukarać TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upoważniła Przewodniczącą Danutę Waniek do ukarania TVP S.A. za emisję w czasie chronionym telenoweli dokumentalnej pt."Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym". Swoja decyzję Rada oparła na analizie 4 odcinków cyklu - poinformowała Wirtualnemedia.pl Dorota Jasłowska, rzeczniczka Przewodniczącej KRRiT.

Wnioski, które zawarto w opracowaniu potwierdzają zarzuty rzecznika praw dziecka i innych osób, które zgłosiły swe zastrzeżenia do Krajowej Rady. Według KRRiT zarzut demoralizacji nieletnich jest w pełni uzasadniony. Analiza treści badanych odcinków wykazała ponadto propagowanie antywzorców rodzinnych, zachęcanie do picia alkoholu, deprecjacji roli kobiety i traktowanie jej jako pomiotu transakcji handlowej. " Twórcy filmu - choć pełnią rolę narratora - nie komentują ukazywanych sytuacji, nie podają ocen moralnych.... Ukazany na wizji świat wydaje się młodocianemu widzowi światem normalnym, atrakcyjnym przez swoją odmienność, usankcjonowanym długotrwałą prezentacją w Programie I telewizji publicznej i to w paśmie chronionym" - czytamy w analizie KRRiT.

Reasumując TVP S.A. naruszyła w sposób oczywisty przepis art.18 ust.5 ustawy z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji oraz paragraf 1 Rozporządzenia KRRiT z 20 listopada 2001 roku w sprawie szczegółowych zasad kwalifikowania, rozpowszechniania i sposobu zapowiadania audycji lub innych przekazów, które mogą zagrażać fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi niepełnoletnich.

Wysokość kary nałożonej na TVP S.A. Przewodnicząca KRRiT określi w najbliższym czasie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP ukarana

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl