SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP uruchomi portal z treściami 16 oddziałów regionalnych. „Liczymy na współpracę z PAP-em”

W 2018 roku Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP, zarządzany przez Kubę Sufina, uruchomi nowy portal, w którym zostaną zebrane wszystkie treści z szesnastu ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. Nadawca pracuje także nad nową wersją serwisu dla dzieci i rodziców Abc.tvp.pl, w którym premierowo będzie można obejrzeć animacje i programy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Maciej Stanecki, fot. Ł.Brzezicki / WM Article

Portal z treściami o regionach ma wystartować w ciągu kilku najbliższych miesięcy - zapowiedział na konferencji prasowej Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

- Rozproszone i dość chaotyczne treści z szesnastu oddziałów Telewizji Polskiej zgromadzimy w jednym miejscu. Wiemy, że to jest przyszłość. Dzisiaj kontent lokalny i wiadomości powstające na miejscu tam, gdzie coś się dzieje, są bardziej cenione - wyjaśnia Maciej Stanecki.

Wiceprezes TVP liczy, że uruchomienie portalu wpłynie na współpracę ośrodków regionalnych z redakcją „Wiadomości” TVP1, a nawet Polską Agencją Prasową. - Mam nadzieję, że z tego serwisu będą korzystali zarówno w „Wiadomościach”, jak i w PAP-ie - wyjaśnia.

Telewizja Polska planuje także zmodernizowanie serwisu dla dzieci i rodziców Abc.tvp.pl. W portalu pojawią się animacje i programy. - Chcemy w internecie zrealizować sukces, który na antenie odnosi telewizja TVP ABC. Drugi rok z rzędu mamy tam dwucyfrowe wzrosty - zapowiada Stanecki. - W tej chwili powstaje dużo animowanych produkcji z udziałem Telewizji Polskiej. Jestem pewien, że wszystkie one będą miały premiery online - dodaje.

Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP jest wydawcą wszystkich portali internetowych Grupy TVP. Strukturą zarządza Kuba Sufin, który nadzoruje prace nad uruchomieniem portalu o regionach oraz modernizacją Abc.tvp.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP uruchomi portal z treściami 16 oddziałów regionalnych. „Liczymy na współpracę z PAP-em”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Czy ktokolwiek ogląda jeszcze produkcję lokalne? WATPIE
14 11
odpowiedź
User
Seba
Dzieje się zatem jak zwykle przypomnę, że powinno się połączyć TVP PR iPAP. Nadal marki mogą działać pod dwoma brandami tudzież trzema ale zwlaszcza TVP i PR powinny być pod jednym dachem w jednej lokalizacji w wielkim wyposażonym w najlepszy sprzęt 4K ośrodku.
Pieniądze mogą pochodzić z "oszczędności" ktore aie uzyska z połączenia struktur. TVP zyska nowe twarze a PR głosy.

Pieniędzy ze sprzedaży podwójnych majątków powinno także starczyć na nadawanie wszystkich kanalow naziemnie w co najmniej w HD, jak im brak multipleksów to niech przejdą na DVBT2 który jest 2 razy większy i 1 i 2 zrobić w 4K i slupki oglądalności im podskoczą.
12 8
odpowiedź
User
Dobra decyzja
Po zmianach na VOD TVP mocno wzorowanych na Player TVN, to jest kolejną dobra decyzja. Tak trzymać, chociaż... Media lokalne mogą zginąć.
8 9
odpowiedź
User
Seba
Media publiczne powinny mieć jedną wspólną Platformę Medialną gdzie można sobie wybrać informacje z poszczegolnych anten tv czy radiowych, jaki jest sens zamieszczania tej samej informacji na OTV i OPR. zwlaszcza, że radio materialy filmowe też pokazuje?
Zatem jak najszybsze polaczenie struktur, wykorzystywanie napisanej już wiadomości przez inne kanały jako LINKOWALNEJ a nie pisanie nowej z możliwością komentowania gdzie bedzie widać wszystkie komentarze a nie jak teraz osobno radiowe, osobno tv z podzialem na region, wiadomości czy panoramę i jeszcze Polonia. Można też od razu tłumaczyć je na inne języki (mając wolne moce przerobowe). Radio Poland (Polskie Radio) ma serwis w 6 językach.
10 8
odpowiedź
User
Zdzichu
Gratuluję. Był już prężnie działający projekt regionalna.tvp.pl. Ale ktoś postanowił w jeden dzień go zaorać, by po ponad roku powiedzieć: budujemy nowy portal. Brawo WY! Na szczęście ci, bezpośrednio odpowiedzialni za orkę wylecieli z telewizji.
10 10
odpowiedź