SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska chce wydać 3,5 mln zł na DMP do targetowania reklam

W przetargu dotyczącym dostawy usługi Data Management Platform służącej do targetowania reklam internetowych Telewizja Polska dostała jedną ofertę. Na sfinansowanie zamówienia nadawca zamierza przeznaczyć maksymalnie 3,51 mln zł.

W ramach zlecenia Telewizja Polska chce kupić usługę Data Management Platform do zbierania, wzbogacania i segmentacji danych o użytkownikach. Celem jest targetowanie kampanii reklamowych w serwisach i aplikacjach internetowych nadawcy (serwisach www, aplikacjach HbbTV, mobilnych i Connected TV) oraz jego partnerów.

Wybrana w przetargu firma będzie odpowiadała za wdrożenie platformy DMP i jej obsługę przez 48 miesięcy.

Jedyną ofertę złożyła duńska spółka Adform, zaproponowała 2,64 mln zł netto. Natomiast TVP podała, że na realizację zlecenia planuje wydać maksymalnie 3,51 mln zł.

Do Telewizji Polskiej należy grupa platform internetowych. Najpopularniejszą jest TVP VOD, które we wrześniu br. zanotowało 3 mln użytkowników, 10,11 proc. zasięgu oraz 2 godziny, 54 minuty i 54 sekundy średniego czasu korzystania przez każdego internautę (według badania Mediapanel).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska chce wydać 3,5 mln zł na DMP do targetowania reklam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl