SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP w Iraku

Punkt korespondencki TVP w Iraku

Za kilka dni rozpocznie pracę punkt korespondencki Telewizji Polskiej w Iraku. 23 sierpnia br. poleci do Iraku wojskowym samolotem czteroosobowa ekipa TAI: red. Wojciech Nomejko, Jan Naukowicz (operator obrazu), Jan Krawczyk (operator dźwięku) i Adam Pietrzak (technik satelitarny). (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Ekipa TAI zamierza szeroko relacjonować przejęcie przez polskich żołnierzy strefy w prowincji Karbala, a następnie sprawy dotyczące utworzenia i funkcjonowania polskiej strefy, w tym również działalności Polskiej Akcji Humanitarnej. Nie zabraknie także relacji na żywo i specjalnych reportaży o życiu Irakijczyków oraz ciekawostek wiążących się z naszym krajem.

Punkt korespondencki TVP będzie się mieścił w bazie wojskowej Camp Babilon koło miasta Al Hillah (ok. 90 km od Bagdadu). Ekipa TVP zabiera ze sobą sprzęt ważący ok. 500 kg , w tym 2 kamery (jedną jako awaryjną), 2 telefony satelitarne (stacjonarny i przenośny), flyaway (urządzenie do przekazu satelitarnego) komputer, zestaw montażowy oraz 2 agregaty prądotwórcze. Sprzęt przechowywany będzie w klimatyzowanym kontenerze, co ma zapobiec jego uszkodzeniu przez kurz i pył. W kontenerze planowane jest również ministudio, umożliwiające przeprowadzanie wywiadów.

Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa ekipa TVP została wyposażona w kamizelki kuloodporne i hełmy. Pomyślano także o lekkiej odzieży i butach (z wielbłądziej skóry), niezbędnym wyposażeniu podczas panujących upałów.

Obsada placówki TVP w Camp Babilon będzie się zmieniać co 3 tygodnie. W następnej kolejności będą w niej pracować dziennikarze i operatorzy z OTV Bydgoszcz, Wrocław, Szczecin i Łódź, siedzib województw z których wyjechali żołnierze do Iraku.

Obecnie w Iraku przygotowują reportaże 3 ekipy TVP – z Wrocławia, Bydgoszczy i Programu 1.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP w Iraku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl