SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP w komórce

TVP uruchomiła multimedialny serwis informacyjny dla abonentów sieci komórkowej Plus GSM

TVP S.A. uruchomiła jako pierwsza w Polsce mobilny serwis wideo nowej generacji. Jest to zupełnie nowy typ serwisu informacyjnego zoptymalizowany dla potrzeb mobilnego widza. Zawiera informacje w postaci tekstu ilustrowane zdjęciami oraz materiałem filmowym. Zastosowana technologia najprawdopodobniej w najbliższych latach zastąpi istniejące serwisy WAP.

W projekcie wykorzystano najnowocześniejsze dostępne na świecie technologie budowy serwisów mobilnych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom wyeliminowane zostały problemy z jakimi spotykali się użytkownicy serwisów WAP, np. permanentnego oczekiwania na pobranie treści. W TVP Serwis Mobilny nie tylko czas oczekiwania na informację został skrócony do minimum, również ilość przesyłanych w sieci GSM danych jest znacznie mniejsza. Powoduje to obniżenie kosztów dostępu do serwisu.

Stworzenie takiego produktu jak TVP Serwis Mobilny stało się możliwe dzięki przygotowaniu specjalnego programu instalowanego w telefonie użytkownika. To właśnie on odpowiada za pobieranie i prezentację treści. Program ten można pobrać bezpłatnie ze stron internetowych TVP oraz stron Plus GSM .

Uruchomienie TVP Serwis Mobilny jest ważnym krokiem naprzód w rozwoju technologicznym i programowym TVP na drodze budowy nowoczesnych form przekazu telewizyjnego i znacząco wyprzedza technologicznie inne dostępne w Polsce serwisy informacyjne. TVP Serwis Mobilny jest identyczny funkcjonalnie z tzw. „video-on-demand” (wideo na życzenie), które będzie podstawą działalności każdej stacji telewizji interaktywnej w przyszłości.

W planach jest rozbudowa serwisu o funkcje interaktywne umożliwiające szybki kontakt widza z nadawcą. Uruchamiając TVP Serwis Mobilny, TVP dołączyła do grona najbardziej zaawansowanych technologicznie telewizji na świecie.

Telewizja publiczna, realizując zadanie misyjne, jakim jest innowacyjność technologiczna, przykłada należytą wagę do rozwoju tej części swojej działalności. Ponieważ serwis w pełnej wersji wraz z materiałami wideo jest dostępny jedynie na aparatach GSM najnowszej generacji, TVP S.A. dbając, by jej oferta programowa była dostępna dla jak największej grupy społeczeństwa, uruchomiła jednocześnie wersję WAP serwisu. Możliwość odbioru wersji WAP serwisu mają niemal wszystkie używane w Polsce telefony GSM. System mobilnego dostępu do informacji TVP został przygotowany od strony programowej przez Ośrodek Nowe Media TVP S.A. we współpracy z Plus GSM, który przygotował odpowiednie rozwiązania technologiczne.

Obecnie serwis mobilny TVP S.A. jest dostępny w sieci Plus GSM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP w komórce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl