SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ma trzy oferty dot. wozu satelitarnego dla TVP3 Rzeszów, wyda 2,4 mln zł

W przetargu Telewizji Polskiej dotyczącym kupna wozu transmisyjnego ze stacją satelitarną DSNG POL34 na potrzeby TVP3 Rzeszów złożono trzy oferty. Publiczny nadawca chce wydać na zamówienie maksymalnie 2,38 mln zł.

fot. akpaArticle

W swojej ofercie firma Studiotech Poland zaproponowała cenę brutto w wysokości 2,36 mln zł, Polnetkom - 2,34 mln zł, a 4Visions - 2,32 mln zł.

Cena brutto to jedyne kryterium oceny ofert. Telewizja Polska nie wskazała jeszcze, która została uznana za najkorzystniejszą.

Wszystkie oferty mieszczą się natomiast w limicie cenowym - nadawca podał, że na realizację zamówienia planuje przeznaczyć do 2,385 mln zł.

Wóz dla TVP3 Rzeszów

TVP zaznaczyła, że wóz satelitarny zostanie kupiony dla jej rzeszowskiego oddziału. Wóz ma być wyposażony w stację satelitarną obsługującą dwa tryby pracy: z jedną nośną o szerokości pasma do 24 MHz lub dwiema nośnymi w jednej polaryzacji o szerokości pasma do 12 MHz każda (w obu przypadkach obligatoryjnie dodatkową nośną jest sygnał generowany przez posiadany przez zamawiającego modem SkyWan).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Stacja ma być wyposażona w redundantny tor nadawczy. Redundancja dotyczy kodera DVB, modulatora DVB, konwertera częstotliwości z pasma L do Ku, wzmacniaczy mocy HPA. Redundancyjny układ przełączający powinien monitorować tory nadawcze. System musi spełniać regulacje: ESOG 120 oraz Eutelsat Standard M - wyliczono w dokumentacji przetargowej.

W wozie transmisyjnym oprócz stacji mają być m.in. antena zwrotna Oyster na dachu, trzy stojaki, blat o długości minimum 2,9 metra, monitory i pulpity na bocznej ścianie i dodatkowy fotel obrotowy. Wskazano też szereg dodatkowych warunków technicznych samochodu i stacji satelitarnej.

Obecnie Telewizja Polska dysponuje 11 wozami transmisyjnymi: siedmioma wozami obsługującymi transmisje HD, czterema wozami SD i trzema wozami specjalistycznymi. W ub.r. firma kupiła nowe wozy HD dla swoich oddziałów w Gdańsku, Lublinie i Poznaniu.

TVP buduje halę za 150 mln zł i dwie siedziby regionalne za 29 mln zł

Pod koniec marca Telewizja Polska zaczęła przetarg dotyczący zaprojektowania i budowy nowej siedziby TVP3 Olsztyn. Złożono jedną ofertę, z ceną 22,41 mln zł - to o 20,5 proc. wyższą niż określony wcześniej budżet tego zlecenia.

W pierwszej połowie stycznia br. zainaugurowano budowę hali zdjęciowej Telewizji Polskiej przy siedzibie głównej nadawcy. Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2024 roku, będzie kosztować ok. 150 mln zł.

Generalnym wykonawcą nowej hali jest Korporacja Budowlana Doraco, wybrana przez TVP w przetargu na początku ub.r. Budynek zaprojektowała pracownia PIG Architekci - podwykonawca Doraco. - Hala wprowadzi nową jakość w produkcji Telewizji Polskiej, a przede wszystkim - uniezależni nas od dostawców zewnętrznych. Będziemy samowystarczalni - zapowiadał Jacek Kurski.

W sierpniu ub.r. wbito symboliczną łopatę pod budowę nowej siedziby oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim. - To już 21 wiek i telewizja publiczna musi mieć najwyższy standard, nie tylko dziennikarski, ale również i organizacyjny - powiedział Jacek Kurski.

Miesiąc później ruszyły prace na budowie nowej siedziby publicznego nadawcy w Kielcach. Przetarg na budowę obu obiektów Telewizja Polska rozstrzygnęła jesienią 2020 roku, wybrała konsorcjum, które zaproponowało cenę 28,66 mln zł.

Z kolei w przetargu Telewizji Polskiej dotyczącym budowy nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej złożono pięć ofert, z kwotami od 607 do 643 mln zł. Za najkorzystniejszą została uznana oferta Korporacji Budowlanej Doraco z ceną maksymalną w wysokości 606,9 mln zł. Oferta jest o jedną piątą droższa od pierwotnie założonego budżetu, TVP zdecydowała się go podwyższyć.

W 2021 r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł. W br. nadawca prognozuje dalszy wzrost wpływów i kosztów i zerowy wynik netto.

Dołącz do dyskusji: TVP ma trzy oferty dot. wozu satelitarnego dla TVP3 Rzeszów, wyda 2,4 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mar
A czemu blat akurat 2,9 metra, a nie na przykład 3,05 ?
odpowiedź