SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP wypłaciła odszkodowania za ujawnienie nazwisk podczas transmisji procesu o zabójstwo Ewy Tylman

Telewizja Polska wypłaciła po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania policjantom z Poznania, których personalia zostały ujawnione na antenie TVP Info podczas retransmisji procesu Adama Z., oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman.

Article

Na początku stycznia br. TVP Info retransmitując proces w sprawie zabójstwa Ewy Tylman, nie nadążało z zagłuszaniem danych osobowych osób, które pojawiały się w aktach sprawy odczytywanych na sali sądowej. Na sali sądowej padały niezagłuszane pikaniem nazwiska i adresy rodziny oskarżonego o zabójstwo Adama Z., jego partnera seksualnego, dziewczyny z czasów studenckich, świadków zamieszanych w sprawę lub tylko przewijających się przez nią, nazwiska rzekomo zastraszających go w śledztwie policjantów. Pojawiły się też szczegóły współżycia z podawaną z imienia i nazwiska dziewczyną i adres oskarżonego.

- Pierwszy raz słyszę, żeby sąd był tak wylewny w cytowaniu nazwisk - powiedział wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl Samuel Pereira, p.o. szefa serwisu Tvp.info i zastępca kierownika redakcji  publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała wtedy, że zwróci się do TVP Info o materiał i stanowisko ws. relacji z procesu. Natomiast Kampania Przeciw Homofobii domagała się od Telewizji Polskiej wzięcia odpowiedzialności za spowodowane szkody i zadośćuczynienia poszkodowanym osobom.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, Wielkopolski związek zawodowy policjantów zażądał od TVP zapłatę po 50 tys. zł odszkodowania dla każdego z policjantów. W razie odmowy sprawa miała trafić do sądu. Ostatecznie policjanci dostali od Telewizji Polskiej po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania. Według dziennika, TVP zawarła z nimi ugodę, zastrzegając utrzymanie tego faktu w tajemnicy.

Nadawca publiczny informuje jedynie, że do sądu nie wpłynął żaden pozew w sprawie styczniowej relacji TVP Info.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP wypłaciła odszkodowania za ujawnienie nazwisk podczas transmisji procesu o zabójstwo Ewy Tylman

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janek
a to ciekawe bo ja słyszałem, że to 46 tys na głowę
7 3
odpowiedź
User
Św. Antoni Smoleński
Pierwszy raz słyszę, żeby sąd był tak wylewny w cytowaniu nazwisk - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Samuel Pereira, p.o. szefa serwisu Tvp.info i zastępca kierownika redakcji  publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Uważa, że przy takim natłoku nazwisk nawet w trakcie retransmisji nie można na czas wszystkich zagłuszyć.
20 2
odpowiedź
User
gk
Dlaczego zapłaciła TVP z naszych pieniędzy, a nie winni z własnych?
26 2
odpowiedź
User
Gosc
Zdefraufowano kasę społeczeństwa i tajemnica, to jest ten pluralizm? Media państwowe sa chwastem którego należy wyrwać i skończyć tą kosztowną zabawę za pieniądze społeczeństwa , którego nikt nigdy nie zapytał czy w ogóle życzy sobie na swój koszt tworzenie nowych kanałów w tym pseudo info.
21 4
odpowiedź
User
Irenka z podgardlem
Jak dopuścili amatora Pereirę - to takie są skutki. Ten ignorant powinien zapłacić z własnej kieszeni, dlaczego mają to robić podatnicy?
24 0
odpowiedź
User
Rafał
Zaplacili z abonamentu koszty przerzucić na nas tvpis obled
9 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing