SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP wznawia przetarg na telemetrię, kryteria bez zmian

Telewizja Polska ponownie ogłosiła przetarg na dostarczanie danych telemetrycznych w latach 2015-2019.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

W ogłoszonym w listopadzie ub.r. przetargu ofertę złożył tylko Nielsen Audience Measurement, który dostarcza już takie dane TVP od początku 2012 roku. Jednak władze Telewizji Polskiej uznały, że cena zaproponowana przez NAM jest wyższa od kwoty, którą założono. Postępowanie unieważniono i postanowiono je wznowić najpóźniej w lutym br. (więcej na ten temat).

A ponieważ obecna umowa na dostawę telemetrii wygasa 8 lutego br. , publiczny nadawca ogłosił mini przetarg na współpracę w tym zakresie przez miesiąc, by zapewnić sobie dostęp do wyników oglądalności do czasu podpisania nowej umowy. Ofertę w nim złożył NAM, a TVP ją wybrała.

W miniony piątek TVP ogłosiła, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowe postępowanie przetargowe. Jego zapisy nie różnią się praktycznie niczym od tych, zawartych w przetargu z listopada ub.r.

Wybrana firma badawcza ma zapewnić co najmniej 2350 mierników zainstalowanych w przynajmniej 1750 gospodarstwach domowych z ogólnopolskiego, reprezentatywnego panelu telemetrycznego oraz dostarczyć dane oglądalności co najmniej 157 stacji tv. Dostarczone oprogramowanie ma pozwolić wykonywać co najmniej 12 rodzajów analiz, np. oglądalności przyszłych programów, bloków reklamowych itp., a także oglądalności przesuniętej w czasie (TSV).

TVP oczekuje też od firmy badawczej, że utrzyma rotację gospodarstw domowych w panelu na poziomie nie mniejszym niż 15 proc. w skali roku (w przetargu z listopada ub.r. było to 18 proc.), natomiast od grudnia 2016 roku 80 proc. gospodarstw obecnych w panelu będzie w nim nie dłużej niż 5 lat, a żadne z nich nie będzie w nim więcej niż 8 lat. Poza tym Telewizja Polska wymaga też, by instytut dostosował pomiar widowni do aktualnych wymagań związanych z technologią cyfrową i najpóźniej w 45 miesiącu obowiązywania umowy wdrożył pomiar oglądania treści telewizyjnych online.

Wybrana firma będzie musiał zobowiązać się też do zmiany raz w roku tzw. uniwersów określających wielkość i strukturę osób i gospodarstw telewizyjnych w Polsce.

Kryteria wyboru oferty zwycięskiego instytutu pozostały niezmienione. 90 proc. kryterium stanowić będzie cena, a 10 proc. - ocena zakresu pomiaru i funkcjonalności. Przetarg trwa do 9 marca br. a warunkiem udziału w nim jest wpłata 100 tys. zł wadium.

Umowa z wybraną firmą będzie obowiązywać począwszy od dnia podpisania przez 48 miesięcy, czyli do 2019 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP wznawia przetarg na telemetrię, kryteria bez zmian

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl