SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP1 przenosi "Sport", bo serwis sportowy po „Faktach” ma więcej widzów

Największą oglądalność spośród serwisów sportowych nadawanych przy głównych wydaniach dzienników w tym roku ma serwis emitowany w TVN po „Faktach” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. TVP1 od 1 listopada będzie emitować serwis sportowy o nowej porze - około godz. 20.10, czyli po „Wiadomościach” i prognozie pogody.

Logodyp serwisu sportowego TVP1; fot. screen Article

W  tym roku średnia oglądalność serwisu sportowego nadawanego w TVN codziennie około godz. 19.30-19.40 - po „Faktach” wyniosła 1,36 mln osób przy 11,54 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Audycja TVN miała o 112 tys. widzów mniej niż rok wcześniej. Jednocześnie jest to największy spadek spośród wszystkich analizowanych serwisów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie miejsce zajął „Sport” przed głównym wydaniem „Wiadomości”, który w TVP1 oglądać można codziennie około godz. 19.25. W analizowanym okresie relacja przyciągała przed telewizory średnio 877 tys. widzów, co przełożyło się na 7,42 proc. udziału. Rok wcześniej audycję z informacjami na temat sportu w TVP1 śledziło 941 tys. widzów (przy udziale wynoszącym 7,52 proc.), co oznacza spadek o około 65 tys. oglądających najmniejszy wśród wszystkich serwisów.

Trzeci był magazyn sportowy emitowany po „Wydarzeniach”, który niezmiennie oglądać można w Polsacie codziennie głównie około godz. 19.40. W okresie od 1 stycznia do 8 sierpnia 2022 roku jego widownia wyniosła 729 tys. osób, a udział - 6,06 proc. Program względem analogicznego okresu rok wcześniej stracił 104 tys. widzów.

Serwis TVN na czele również w 16-49

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 będący liderem zestawienia magazyn sportowy nadawany w TVN po „Faktach” w okresie od 1 stycznia do 8 sierpnia br. miał 507 tys. widzów (względem analogicznego okresu ub.r. spadek o 63 tys. oglądających - największy w zestawieniu).

Drugi w tym ujęciu był „Sport” emitowany po „Wydarzeniach” (spadek o 24 tys. do 276 tys. oglądających). Najsłabiej wypadł serwis nadawany tuż przed „Wiadomościami” (w dół o 27 tys. do 165 tys. widzów).

Dane dla grupy 16-59.

TVP1 przenosi serwis sportowy na po „Wiadomościach”, po raz pierwszy w historii emisja po „Pogodzie”

Jak już informowaliśmy Telewizyjna Jedynka od 1 listopada będzie emitować serwis sportowy o nowej porze - około godz. 20.10, czyli po „Wiadomościach” i prognozie pogody. Od marca 2019 roku „Sport” nadawany jest tuż przed „Wiadomościami”.

- Telewizja Polska wspiera sport, wspólnotę kibicowania i aktywny tryb życia. Decyzja została poprzedzona analizą oglądalności i efektywności wykorzystania czasu reklamowego - można przeczytać w komunikacie stacji przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

„Sport” TVP1 prowadzą m.in.: Piotr Sobczyński, Sylwia Dekiert, Piotr Sobczyński i Maciej Jabłoński i Robert El Gendy.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 9,76 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP1 przenosi "Sport", bo serwis sportowy po „Faktach” ma więcej widzów

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iryk
Sport TVP nie wart same błoto. Kurzajewski okłamał widzów
12 16
odpowiedź
User
Konsul
Tylko proszę ten serwis bez dekiert i kurzajewski - zostawmy ich w tym teście. I
8 11
odpowiedź
User
Ola
Sport TVP nie wart same błoto. Kurzajewski okłamał widzów

Błoto masz pod trepami nudny trollu!
16 12
odpowiedź