SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP1 przenosi "Sport", bo serwis sportowy po „Faktach” ma więcej widzów

Największą oglądalność spośród serwisów sportowych nadawanych przy głównych wydaniach dzienników w tym roku ma serwis emitowany w TVN po „Faktach” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. TVP1 od 1 listopada będzie emitować serwis sportowy o nowej porze - około godz. 20.10, czyli po „Wiadomościach” i prognozie pogody.

Logodyp serwisu sportowego TVP1; fot. screenLogodyp serwisu sportowego TVP1; fot. screen

W  tym roku średnia oglądalność serwisu sportowego nadawanego w TVN codziennie około godz. 19.30-19.40 - po „Faktach” wyniosła 1,36 mln osób przy 11,54 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Audycja TVN miała o 112 tys. widzów mniej niż rok wcześniej. Jednocześnie jest to największy spadek spośród wszystkich analizowanych serwisów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie miejsce zajął „Sport” przed głównym wydaniem „Wiadomości”, który w TVP1 oglądać można codziennie około godz. 19.25. W analizowanym okresie relacja przyciągała przed telewizory średnio 877 tys. widzów, co przełożyło się na 7,42 proc. udziału. Rok wcześniej audycję z informacjami na temat sportu w TVP1 śledziło 941 tys. widzów (przy udziale wynoszącym 7,52 proc.), co oznacza spadek o około 65 tys. oglądających najmniejszy wśród wszystkich serwisów.

Trzeci był magazyn sportowy emitowany po „Wydarzeniach”, który niezmiennie oglądać można w Polsacie codziennie głównie około godz. 19.40. W okresie od 1 stycznia do 8 sierpnia 2022 roku jego widownia wyniosła 729 tys. osób, a udział - 6,06 proc. Program względem analogicznego okresu rok wcześniej stracił 104 tys. widzów.

Serwis TVN na czele również w 16-49

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 będący liderem zestawienia magazyn sportowy nadawany w TVN po „Faktach” w okresie od 1 stycznia do 8 sierpnia br. miał 507 tys. widzów (względem analogicznego okresu ub.r. spadek o 63 tys. oglądających - największy w zestawieniu).

Drugi w tym ujęciu był „Sport” emitowany po „Wydarzeniach” (spadek o 24 tys. do 276 tys. oglądających). Najsłabiej wypadł serwis nadawany tuż przed „Wiadomościami” (w dół o 27 tys. do 165 tys. widzów).

Dane dla grupy 16-59.

TVP1 przenosi serwis sportowy na po „Wiadomościach”, po raz pierwszy w historii emisja po „Pogodzie”

Jak już informowaliśmy Telewizyjna Jedynka od 1 listopada będzie emitować serwis sportowy o nowej porze - około godz. 20.10, czyli po „Wiadomościach” i prognozie pogody. Od marca 2019 roku „Sport” nadawany jest tuż przed „Wiadomościami”.

- Telewizja Polska wspiera sport, wspólnotę kibicowania i aktywny tryb życia. Decyzja została poprzedzona analizą oglądalności i efektywności wykorzystania czasu reklamowego - można przeczytać w komunikacie stacji przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

„Sport” TVP1 prowadzą m.in.: Piotr Sobczyński, Sylwia Dekiert, Piotr Sobczyński i Maciej Jabłoński i Robert El Gendy.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 9,76 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP1 przenosi "Sport", bo serwis sportowy po „Faktach” ma więcej widzów

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iryk
Sport TVP nie wart same błoto. Kurzajewski okłamał widzów
odpowiedź
User
Konsul
Tylko proszę ten serwis bez dekiert i kurzajewski - zostawmy ich w tym teście. I
odpowiedź
User
Groszek
Nuda normalnie flaszki z olejem!
odpowiedź