SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP3 Bydgoszcz triumfuje na PiK-u

W zakończonej czternastej edycji Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP wybrano zwycięzców w dziewięciu kategoriach, w tym dwóch specjalnych.

W kategorii „najlepszy program informacyjny” Grand Prix PiK-u otrzymał zespół programu informacyjnego „Zbliżenia” emitowanego na antenie TVP3 Bydgoszcz. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło z kolei redakcji „Informacji” TVP3 Olsztyn.

Wśród nominowanych do tytułu „najlepszego wydawcy programu informacyjnego” pierwsza nagroda powędrowała do Joanny Matraś-Ostrowskiej z TVP3 Szczecin. Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymali: Krzysztof Karaś z Katowic i Dariusz Klincewicz z Poznania, zaś dwie równorzędne trzecie miejsca przypadły Katarzynie Werner (Poznań) i Ilonie Małek (Rzeszów).
 
Autorką najlepszego newsa okazała się Izabella Bołtruczuk z TVP3 Białystok, która została nagrodzona za materiał „Pomoc pogorzelcom”. Dwie równorzędne drugie nagrody w tej kategorii powędrowały do Jarosława Lewandowskiego (Bydgoszcz) za materiał „Droga wolna” i Roberta Jałochy (Katowice) za „Laptopy”.

W kategorii „autor najlepszej relacji ‘na żywo’” triumfował Grzegorz Boratyn z TVP3 Rzeszów. Równorzędne drugie miejsca przypadły Magdalenie Kamińskiej z Łodzi i Katarzynie Werner z Poznania. Trzeci był Piotr Świąc z Gdańska.

Pierwszą nagrodę w kategorii „autor najlepszego reportażu” dostał Piotr Wąsiński z TVP3 Wrocław za reportaż „Nieprzeterminowani”. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Świdzińska z Katowic, która została wyróżniona za materiał „Sprawiedliwość? proszę czekać”. Trzecia nagroda przypadła Agnieszce Borowskiej z Warszawy, autorce reportażu „O łowcach blach”.

W kategorii „autor najlepszej rozmowy/debaty” przyznano dwie pierwsze równorzędne nagrody, które otrzymały: Katarzyna Marcysiak z TVP3 Bydgoszcz za „Solidarnie byli razem” i Hanna Kordalska-Rosiek z TVP3 Gdańsk za „Tak czy inaczej”.

Pierwsze miejsce wśród „autorów najlepszych programów kulturalnych” przypadło Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk z TVP3 Lublin za program „Afisz”.

W kategorii specjalnej zatytułowanej „najlepszy program o tematyce regionalnej” wygrała Elżbieta Rutkowska z TVP3 Olsztyn, która została nagrodzona za program „Mazury na weekend”. Drugą nagroda powędrowała do Kingi Wołoszyn-Świerk i Anny Maciejewskiej z TVP3 Wrocław za audycję „Ciepło – zimno”, natomiast trzecią nagrodę dostały Jolanta Kowalska i Iwona Rosiak z Wrocławia, autorki programu „Nikifor dolnośląski”.

W ostatniej kategorii o nazwie „najlepszy program promujący zaangażowanie młodzieży” pierwsze miejsce zajęły Anna Suchocka, Edyta Strub i Monika Kwasigroch z TVP3 Szczecin, które nagrodzono za program „Strefa cooltura”. Drugą nagroda powędrowała do Iwony Pietras-Malinowskiej z Warszawy za program „Kuźnia talentów”, zaś trzecia do Beaty Golak, Emilii Jeżewskiej, Grzegorza Grzybka i Radosława Mroza z Białegostoku, twórców audycji „Full szok”.
 
Czternasty PiK odbył się tym razem w Gdańsku. Jego organizatorem była Akademia Telewizyjna, zaś konkurs współorganizowały: Biuro Programowe, OTV Gdańsk i TVP-Info. Jury, które wybrało zwycięzców, przewodniczył prezes TVP, Andrzej Urbański.

Wszystkie nagrodzone na PiK14 materiały opublikowane zostaną na płycie DVD dostępnej w Akademii Telewizyjnej oraz w Intranecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP3 Bydgoszcz triumfuje na PiK-u

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl