SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje nowe pasmo publicznego nadawcy: TVP3 Info. Jednym z prowadzących - Mirosław Rogalski

W najbliższy czwartek rusza nowe ogólnopolskie pasmo w ramach TVP3, o nazwie TVP3 Info. Z początku informacyjny blok, relacjonujący lokalne wydarzenia, nadawany będzie łącznie przez pięć godzin dziennie. Docelowo jednak ma być nadawany dłużej. Wśród prowadzących znaleźli się m.in. Mirosław Rogalski i Urszula Sokołowska.

Fot. TVP Info/ScreenshotArticle

O starcie nowego kanału napisaliśmy jako pierwsi w lipcu br. Będzie to drugi - obok TVP Info - ogólnopolski program o charakterze informacyjnym, z relacjami na żywo oraz transmisjami z lokalnych wydarzeń. Nowe pasmo przygotowuje zespół blisko 30. osób, złożony z dziennikarzy, operatorów montażystów i techników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz z ośrodków regionalnych TVP. Nowy projekt to pomysł b. prezesa Jacka Kurskiego. Za jego produkcję dla TVP3 odpowiada TAI. 

Kanał, jak podawaliśmy, wystartować miał w połowie września, w okolicach daty otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej. I rzeczywiście: otwarcie przekopu planowane jest na 17 września, a nowy kanał ruszy dwa dni wcześniej – w czwartek, 15 września.

Blok będzie nadawany w ramach pasma wspólnego TVP3 w dni powszednie od 10.00 do 14.30 oraz między 16.00 a 16.30. Jak ustaliliśmy, TVP3 Info ma póki co piątkę prowadzących. Są nimi: Natalia Nowak-Pobrożna, Jagoda Rogatty, Urszula Sokołowska, Marek Durmała i były wicedyrektor radiowej Trójki, Mirosław Rogalski.

 

 

Kurski: „Zapasowy kanał informacyjny”

Jacek Kurski – jeszcze jako prezes TVP – zapowiadał, że kilkugodzinne nadawanie TVP3 Info jest etapem przejściowym. Kurski chciał bowiem, aby TVP3 stało się zapasowym kanałem informacyjnym Telewizji Polskiej i by docelowo każdy ośrodek regionalny TVP nadawał co godzinę swój własny lokalny serwis. Nastąpić to ma wtedy, gdy Telewizja Polska przejdzie na emisję w standardzie DVB-T2/HEVC. Wtedy TVP zyska więcej miejsca w telewizji naziemnej, co pozwoli jej uruchomić emisję wszystkich wersji TVP3 w jakości HD.

Do produkcji TVP3 Info zostanie wykorzystane nowe, supernowoczesne studio wirtualne, mieszczące się w siedzibie TAI przy Placu Powstańców Warszawy. Programy, które Trójka nadawała w czasie emisji nowego pasma (przygotowywane przez oddziały) spadną z anteny. Jednak – jak ustaliliśmy – w zamian TAI będzie zamawiała w ośrodkach regionalnych nowe pozycje: reporterskie relacje i mini-reportaże, mające wypełniać pasmo. - Od dużej, warszawskiej polityki będzie wciąż TVP Info, natomiast TVP3 będzie teraz trzymało rękę na pulsie Polski lokalnej – mówiła nam w lipcu osoba przygotowująca projekt.

- Chcemy wykorzystać potencjał jaki ma Telewizja Polska, w postaci regionalnych oddziałów. To nasza przewaga konkurencyjna nad innymi telewizjami – komentował dla Wirtualnemedia.pl szef TAI, Jarosław Olechowski, któremu podlega TVP3 Info.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. udział TVP Info wśród wszystkich kanałów telewizyjnych wyniósł 4,83 proc. udziału; to oznacza największy (o 18,97 proc.) wzrost w top 10.

W 2021 roku łączne przychody publicznego nadawcy zmalały (rok do roku) o 9,2 proc. do 2,36 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 24 proc. do 2,15 mld zł zysk netto zmniejszył się z 702,6 do 164,4 mln zł. Wyniki są lepsze od planu TVP.

Dołącz do dyskusji: Startuje nowe pasmo publicznego nadawcy: TVP3 Info. Jednym z prowadzących - Mirosław Rogalski

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
a taka niemiecka regio od 6 do 8 nadaje sygnał swojego radia regio z poglądem na tych pracowników, z podglądem na miasta/ulice z rana jak i planszami info.
No ale w TVP na bogato, jakoś trzeba uzasadnić wydatki dla 3o osób.
odpowiedź
User
Hmm
Czyli orzeł z PR3 wylądował?
odpowiedź
User
Groszek
Brawo TVP!
odpowiedź