SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowi gospodarze „Kroniki” w TVP3 Kraków. „Mamy być telewizją niezależną”

TVP3 Kraków z początkiem marca zmieni godziny emisji dwóch wydań programu informacyjnego „Kronika”, planuje też nowy program polityczny i kulturalny. - Nie opowiadamy się po żadnej ze stron politycznych. Naprawdę mamy być telewizją niezależną - podkreśla Ewa Godlewska-Jeneralska, szefowa TVP3 Kraków.

Ewa Godlewska-Jeneralska, PAP/Łukasz Gągulski Ewa Godlewska-Jeneralska, PAP/Łukasz Gągulski

W środę w siedzibie krakowskiej Telewizji Polskiej odbyło się śniadanie prasowe dotyczące zmian na antenie. - Chcemy zrobić wszystko, żeby odbudować pozycję Telewizji Kraków, żeby odzyskać zaufanie naszych widzów, które - to wiemy z oglądalności - zostało z całą pewnością nadszarpnięte - mówiła Ewa Godlewska-Jeneralska, nowa szefowa TVP3 Kraków.

- Musimy popracować nad oglądalnością, ale przede wszystkim musimy popracować nad odzyskaniem zaufania naszych widzów. To może się odbyć tylko rzetelną pracą dziennikarską. Pracą, w której nie będziemy widzom, jak przez ostatnie lata, mówić, co mają myśleć, ale przedstawimy im różne aspekty sprawy i widz sam będzie podejmował decyzję, w którą stronę jest mu bliżej. Chciałabym to jasno powiedzieć: ja tutaj nie przyszłam po to, żeby politycznie przestawić wajchę w drugą stronę - oświadczyła Godlewska-Jeneralska.

CZYTAJ TEŻ: Były szef KRRiT chce połączenia TVP i Polskiego Radia. Na media publiczne zapłacimy z podatkiem?

Nowa dyrektor przyznała, że dostaje sygnały od polityków, którzy przez ostatnie lata nie byli zapraszani do Telewizji Kraków i podkreśliła, że na kierowanej przez nią antenie ukazywane będą stanowiska różnych opcji. - Nie opowiadamy się po żadnej ze stron politycznych. Naprawdę mamy być telewizją niezależną - zadeklarowała.

Nowi prowadzący „Kronikę”

Wśród zmian, które w najbliższym czasie widzowie dostrzegą w programach TVP3 Kraków, Godlewska-Jeneralska wymieniła odświeżoną czołówkę „Kroniki” oraz nowe godziny jej nadawania. Serwis informacyjny od 1 marca będzie nadawany o godz. 8 i 14.45, kwadrans przed transmisją Koronki z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, która, zdaniem dyrektor, cieszy się sporą oglądalnością, a także o godz. 16.30. Pozostałe wydania, jak do tej pory, będą dostępne o godz. 18.30 i 21.30.

Jak zaznaczyła dyrektor, trzy pierwsze serwisy będą nadawane z newsroomu. Główne wydania „Kroniki” poprowadzą nowi prezenterzy: Dorota Rojek-Koryzna, Olimpia Górska i Jan Gabrukiewicz.

Szefowa krakowskiej telewizji przyznała, że sytuacja finansowa oddziału jest trudna, ale zaznaczyła, że chciałaby uruchomić niedzielny program polityczny i sobotni program kulturalny.

Ewa Godlewska-Jeneralska wróciła do Telewizji Polskiej

Na stanowisko szefowej TVP3 Kraków Ewa Godlewska-Jeneralska została powołana pod koniec stycznia br. Na antenę przywróciła już program „Młodzież kontra...”, w którym politycy są pytani przez działaczy młodzieżówek partyjnych. Jego gospodarzem jest Sławomir Mokrzycki.

Z publicznym nadawcą Godlewska-Jeneralska była wcześniej związana przez trzy dekady. Początkowo była m.in. prezenterką „Wiadomości”, a w 1991 roku dołączyła do redakcji uruchomionej wtedy „Panoramy”. Przez lata pełniła tam funkcje producentki i wydawcy.

Z TVP pożegnała się na początku 2016 roku, gdy krótko po tym jak Jacek Kurski został prezesem, następowały duże zmiany w programach informacyjnych i publicystycznych. - Z dumą przyjmuję fakt, że „poległam” w tak znakomitym gronie jak Tomek Sygut, Hanna Lis, Piotr Maślak, Karolina Lewicka i jeszcze kilku innymi świetnych dziennikarzy - skomentowała w mediach społecznościowych. Do publicznego nadawcy Godlewska-Jeneralska wróciła pod koniec grudnia ub.r., dołączyła do zespołu przygotowującego „19.30”.

Dołącz do dyskusji: Nowi gospodarze „Kroniki” w TVP3 Kraków. „Mamy być telewizją niezależną”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iza
Piniendzy nie ma i nie będzie
odpowiedź
User
Nemo
Mujborze, nowi prowadzący... nowi, mujborze. I te wzorce z Sevres dziennikarstwa, z którymi utożsamia się nowa szefowa... Jestem zażenowany...
odpowiedź
User
śmiech
-powiedziała Ewa Godlewska (żona jeneralskiego), czlonka SLD.
odpowiedź