SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szefowa ośrodka TVP wróciła do prowadzenia serwisów

Magdalena Michalak-Szwarc poprowadziła w czwartek „Łódzkie Wiadomości Dnia”. Poprzednio w roli prezenterki serwisu informacyjnego wystąpiła w 2019 roku. Od stycznia dziennikarka jest pełniącą obowiązki dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Łódź.

Szefowa łódzkiego ośrodka wróciła na wizję w czwartek o godzinie 18.30. - I znów, po niemal 5 latach nieobecności mam zaszczyt gościć w Państwa domach. Magdalena Michalak-Szwarc, dobry wieczór. Zapraszam na główne wydanie „Łódzkich Wiadomości Dnia” – stwierdziła prezenterka.  

Michalak-Szwarc związała się z oddziałem Telewizji Polskiej w Łodzi od 1993 roku. Prowadziła program „Dzień dobry:, a następnie do swojego odejścia w 2019 roku Łódzkie Wiadomości Dnia. W czasie wieloletniej pracy TVP była też prowadzącą Monitora Wiadomości i bocznych wydań Wiadomości w TVP1. Prowadziła również relacje z obrad Senatu. Grała w serialu „Pograniczne w ogniu” i w filmach, m.in. „Kariera Nikosia Dyzmy”.

Zmiany w TVP3

20 grudnia nowe władze TVP zawiesiły emisję kanałów: TVP Info, TVP3 i TVP World. 26 grudnia TVP3 wznowił nadawanie, ale bez pasm regionalnych. Zastąpiły je m.in. dokumenty i reportaże.   Na początku stycznia Tomasz Sygut dyrektor generalny TVP wskazał szefów większości ośrodków. Zdecydował, że pełniącą obowiązki szefowej i redaktor naczelnej TVP3 Łódź zostanie właśnie Magdalena Michalak-Szwarc.

- Władzę w ośrodkach terenowych TVP przejęli wieloletni pracownicy spółki. Mają kwalifikacje, olbrzymie doświadczenie, a przede wszystkim - poparcie zespołów. Te nominacje to odpowiedź na liczne prośby pracowników oddziałów terenowych TVP, którzy deklarują wsparcie i chcą uczestniczyć w procesie odbudowy mediów publicznych - mówił wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sygut, dyrektor generalny TVP. TVP3 Łódź wznowiła nadawanie treści regionalnych 4 stycznia br.

Zmiany we władzach ośrodków TVP3 wiążą się ze zwolnieniami. Także w TVP3 Łódź. - Ostatnie osiem lat były jak wiemy w telewizji publicznej bardzo różne. Musi nastąpić moment rozliczenia z propagandą, która niestety tu była. Nie wyobrażam sobie współpracy z dziennikarzami, którzy nie potrafią robić rzetelnej dziennikarskiej roboty – mówił Wirtualnemedia.pl Jakub Sito, szef TVP3 Warszawa.

Z danych Nielsena wynika, że w styczniu 2024 roku udział w rynku TVP3 wyniósł 0,79 proc. To spadek o 18,48 proc. w porównaniu z pierwszym miesiącem 2023 roku.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Szefowa ośrodka TVP wróciła do prowadzenia serwisów

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pssss
Możecie i króla zatrudnić i tak nie będę oglądać tej neotvp. To nie czysta woda tylko, Czajka,,
odpowiedź
User
pssss
Możecie i króla zatrudnić i tak nie będę oglądać tej neotvp. To nie czysta woda tylko, Czajka,,
odpowiedź
User
Barry
Najważniejsze że była w SLD.
odpowiedź