SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter zaostrza politykę. Będzie usuwał osobiste zdjęcia i filmy publikowane bez zgody

Twitter zapowiedział rozszerzenie regulacji dotyczących prywatności w serwisie. Według nowego regulaminu platforma będzie usuwać osobiste zdjęcia i filmy zamieszczone bez zgody ich właścicieli.

W ostatnich dniach Twitter przechodzi gorący okres. Niedawno poinformowano, że współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey zrezygnował ze stanowiska w firmie. Zastąpił go dotychczasowy CTO (dyrektor ds. technologii) Parag Agrawal.

Zdjęcia bez zgody będą usuwane

Twitter od kilku lat podkreśla, że jedną z kluczowych dla niego kwestii jest bezpieczeństwo jego użytkowników i ochrona przed zamieszczaniem na platformie treści naruszających prywatność.

Teraz serwis zapowiedział rozszerzenie swojej polityki bezpieczeństwa o dodatkowe punkty. Twitter zabronił publikowania i udostępniania zdjęć i filmów o charakterze osobistym bez zgody ich właścicieli.

Czytaj także: Twitter wprowadza łatkę dla aplikacji na iOS. Aktualizacja usuwa irytujący błąd

Twitter wyjaśnia na blogu, że rosną obawy dotyczące niewłaściwego wykorzystania materiałów multimedialnych i informacji, które nie są dostępne gdzie indziej w internecie, jako narzędzia do nękania, zastraszania i ujawniania tożsamości konkretnych osób. Udostępnianie prywatnych mediów, takich jak zdjęcia czy filmy, może potencjalnie naruszać prywatność danego użytkownika i prowadzić do emocjonalnej lub fizycznej krzywdy.

Serwis zaznacza, że niewłaściwe wykorzystanie prywatnych treści może dotyczyć każdego, ale może mieć też nieproporcjonalnie duży wpływ na kobiety, aktywistów, dysydentów czy członków mniejszości narodowych. W przypadku otrzymania zgłoszenia, że tweet zawiera niedozwolone prywatne media, Twitter podejmie działania zgodnie z możliwościami egzekwowania prawa.

- Jeśli zostaniemy poinformowani przez osoby przedstawione na zdjęciu lub przez upoważnionego przedstawiciela, że nie wyraziły one zgody na udostępnienie swojego prywatnego zdjęcia lub filmu, usuniemy je. Polityka ta nie dotyczy mediów przedstawiających osoby publiczne lub osoby prywatne, jeśli media i towarzyszący im tekst Tweeta są udostępniane w interesie publicznym lub wnoszą wartość dodaną do dyskursu publicznego – zapowiada Twitter.

W ramach polityki bezpieczeństwa Twitter już wcześniej zabronił publikowania w serwisie niektórych wrażliwych danych, takich jak prywatne numery telefonów, adresy zamieszkania, dane kart płatniczych czy numery rachunków bankowych.

Czytaj także: Twitter na kilka godzin zawiesił konto tygodnika "Nie"

Dołącz do dyskusji: Twitter zaostrza politykę. Będzie usuwał osobiste zdjęcia i filmy publikowane bez zgody

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Wygląda na to, że nie ma szans, aby korpo miały, tak jak w Chinach, absolutny zakaz handlu danymi i śledzenia ludzi. Wymyślają zamiennie jakieś ściemy.
odpowiedź