SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter wprowadza nową funkcję usuwania obserwujących

Serwis społecznościowy Twitter umożliwi usunięcie uciążliwych obserwatorów bez konieczności nakładania na nich blokady.

Fot. PxfuelArticle

Na popularnej platformie społecznościowej pojawi się nowa funkcja, dzięki której użytkownicy będą w stanie lepiej kontrolować swoją prywatność. Dodatkowo rozwiązanie może potencjalnie zmniejszyć agresywne zachowania wśród użytkowników. Mowa tu opcji cofnięciu niechcianym użytkownikom możliwości obserwowania swojego profilu.

Funkcja "łagodnego bana"

Wcześniej w celu pozbycia się uciążliwych obserwatorów jedyną drogą było nałożenie blokady, co nieraz wywoływało niekoniecznie pożądane reakcje wśród użytkowników. Nowa funkcja zapewni delikatne rozwiązanie, dzięki któremu uciążliwy obserwator może nawet nie zauważyć tej „łagodnej blokady”. Ma to na celu zmniejszenie stygmatyzacji społecznej na platformie, oraz odciążenie popularnych kont osób publicznych.

Należy jednak pamiętać, że opcja ta nie jest rozwiązaniem doskonałym, czy pełnym substytutem klasycznej blokady. Osoba usunięta z listy obserwujących dalej może bez problemu przeglądać tweety konta, które skorzystało z nowej funkcji. Jedynie metoda blokady zapewnia pełnię bezpieczeństwa w kontekście osób natarczywych i agresywnych w social mediach.

Jak usunąć uciążliwych obserwujących?

W celu usunięcia obserwatora należy uruchomić zakładkę o nazwie „Obserwatorzy”, a następnie kliknąć ikonę z trzema kropkami obok nazwy obserwującego. Następnie wystarczy skorzystać z funkcji „Usuń tego obserwującego”. Warto pamiętać, że osoba usunięta z listy nie otrzyma powiadomienia o zaistniałej sytuacji.

Jak usunąć obserwującego?

Twitter testował funkcję usunięcia obserwującego od września br. i wprowadził ją dziś na oficjalną platformę. Co ciekawe w fazie testów znajduje się również inna opcja mająca zapewnić użytkownikom wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa w sieci, a jest nią „Safety Mode”. Ma ona umożliwić automatyczne blokowanie osób „potencjalnie agresywnych”, które w swoich wypowiedziach notorycznie uprzykrzają życie innym użytkownikom portalu.

Serwis społecznościowy wciąż szuka nowych sposobów na walkę z narastającymi problemami - powszechnym wśród użytkowników agresywnym językiem i hejtem. Firma pracuje od dłuższego czasu nad ulepszeniem automatycznych algorytmów oraz filtrów, które pomogą odsiać obraźliwe treści i wulgaryzmy. Dodatkowo w celu zmniejszenia zjawiska publicznego piętnowania w mediach społecznościowych, serwis zaczął testy nowego narzędzia, które pomoże użytkownikom „wyczuć atmosferę” konwersacji, zanim się do niej dołączą. Nowa funkcja „podpowiedzi” ostrzeże użytkowników o burzliwej atmosferze pod postem, a co za tym idzie, oszczędzi nerwy osób, które nie chcą wdawać się w kłótnie.

Dołącz do dyskusji: Twitter wprowadza nową funkcję usuwania obserwujących

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Forfiter
Znacznie łatwiej jest kogoś zablokować, po czym odblokować :-P
odpowiedź
User
Lgbtrtvagd
Wystarczy zglaszac tzw. #grupaturkucia trole Janusza Cieszynskiego
odpowiedź