SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter pozwoli wybrać kto może odpowiadać na wpisy. Chce zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników

Twitter zapowiedział wprowadzenie dodatkowych narzędzi pozwalających na kontrolowanie przez użytkowników reakcji na zamieszczane przez nich treści. Właściciele kont będą mogli zdecydować kto otrzyma możliwość odpowiadania na publikowane tweety. W najbardziej restrykcyjnej wersji nikt nie będzie mógł komentować wpisów konkretnego użytkownika.

Jack Dorsey, szef Twittera Article

O nowych funkcjach planowanych w serwisie Twitter poinformował wybranych dziennikarzy na spotkaniu prasowym podczas targów CES w Las Vegas (7 – 10 stycznia 2020 r.).

Na konferencji przedstawiciele Twittera zaznaczyli, że firma przez cały czas pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu użytkowników i zmierza do tego by dyskusje toczone w serwisie były jak najbardziej merytoryczne i pozbawione personalnych ataków oraz przypadków nękania. Temu celowi ma służyć m.in. zapowiedziana w 2019 r. funkcja pozwalająca autorom tweetów na ręczne ukrywanie komentarzy towarzyszących konkretnym wpisom.

Teraz Twitter zdradził że w 2020 r. planuje wprowadzenie kolejnych opcji. Użytkownicy będą decydować kto może odpowiadać na zamieszczane przez nich tweety.

W jednej z czterech wersji ustawień użytkownik może pozwolić wszystkim właścicielom kont na Twitterze na zamieszczanie komentarzy na temat publikowanych treści. W drugiej, nieco bardziej restrykcyjnej na tweety mogą odpowiadać jedynie osoby obserwowane przez użytkownika bądź te, które zostały wymienione we wpisie. Trzecie ustawienie ogranicza komentowanie tweetów tylko do użytkowników o których w nich wspomniano, zaś najbardziej restrykcyjna wersja nie pozwala nikomu odpowiadać na tweety publikowane przez użytkownika.

Twitter nie podał na razie kiedy nowe opcje zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom. Serwis zapowiada, że planowane rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo internautów korzystających z Twittera pozwalając na większą kontrolę nad zamieszczanymi przez nich treściami.

W III kwartale 2019 r. Twitter zanotował przychody w kwocie ponad 823 mln dolarów, a zysk netto przekroczył 36 mln. Liczba dziennych użytkowników serwisu oglądających reklamy wzrosła o 17 proc., jednak wyniki spółki okazały się rozczarowujące dla inwestorów. W efekcie akcje Twittera poszybował w dół o prawie 20 procent.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter pozwoli wybrać kto może odpowiadać na wpisy. Chce zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hmmm
"pozwalając na większą kontrolę nad zamieszczanymi przez nich treściami." Bez wątpienia. Cenzura zbliża się coraz szybszymi i bezpardonowymi krokami. Trzeba zdążyć przed wyborami.
20 1
odpowiedź
User
Adrian D.
Będzie oglądanie wpisów, bez możliwości interakcji.
Z czasem oglądanie się znudzi i znów TT będzie na krawędzi upadku.
29 0
odpowiedź