SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy podział subskrypcji i amnestia na Twitterze

Na Twitterze zostanie wprowadzony nowy podział znaczników zweryfikowanych kont w zależności od tego, do kogo należy. Subskrypcje dla zweryfikowanych kont Twitter Blue mają ponownie działać w serwisie od 29 listopada.

Nowe szczegóły planu na funkcjonowanie usługi subskrypcji Twitter Blue pojawiają się po tym, jak Elon Musk został zmuszony do jej wstrzymania w następstwie licznych nadużyć fake kont podszywając się pod marki i znane osoby.

"Złoty znak dla firm, szary znak dla rządów, niebieski dla osób prywatnych (celebrytów lub nie) i wszystkie zweryfikowane konta zostaną uwierzytelnione ręcznie przed aktywacją. Bolesne, ale konieczne" - ogłosił na Twitterze Elon Musk.

Płatna weryfikacja autentyczności użytkownika na Twitterze miała na celu rozwiązanie problemu podszywania się użytkowników serwisu pod urzędników państwowych, instytucje publiczne, celebrytów i innych użytkowników, lecz jej niezamierzonym efektem stało się zwiększenie zasięgu kont forsujących dezinformację w zakresie m.in. szczepionek - pisał kilka dni temu dziennik "The Guardian".

Musk ogłasza amnestię

W ubiegłym tygodniu Elon Musk zapytał w sondzie na Twitterze, czy platforma powinna zaproponować „ogólną amnestię” dla profili zablokowanych przez administrację, zakładając, że nie doszło na nich do naruszenia prawa ani promowania oszukańczego spamu. Oddano 3,61 mln głosów, z czego 72,4 proc. za amnestią. - Ludzie przemówili. Amnestia zaczyna się w następnym tygodniu. Vox Populi, Vox Dei - skomentował miliarder

Elon Musk od przejęcia Twittera zapowiadał, że przywróci na platformę "wolność słowa". Mimo wielu kontrowersji odblokował profil Donalda Trumpa byłego prezydenta USA szerzącego teorie o sfałszowanych wyborach prezydenckich, mimo braku jasnych dowodów na tego typu działania. Konto przywrócono po ankiecie Muska na Twitterze,

Profil twitterowy Donalda Trumpa, z nickiem @realDonaldTrump ma 25,2 mln followersów (dla porównania konto Donalda Trumpa obserwuje 117,3 mln użytkowników, a oficjalny profil prezydenta USA - 27,5 mln).

W ostatnich dniach na Twitterze przywrócono kilka kontrowersyjnych kont, które zostały zlikwidowane lub zawieszone. Należy do nich m.in. satyryczny portal Babylon Bee i komik Kathy Griffin.

W drugim kwartale br. przychody Twittera zmalały o 1 proc. do 1,18 mld dolarów, mimo wzrostu liczby użytkowników platformy o 16,6 proc. do 237,8 mln.

Dołącz do dyskusji: Nowy podział subskrypcji i amnestia na Twitterze

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fragters
Kupił, bo zmusił go sąd.
Ale chyba nie ma pomysłu co z tym kartoflem zrobić.
odpowiedź