SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter przejmuje firmę Chroma Labs. Może wprowadzić relacje wideo

Serwis Twitter przejął firmę Chroma Labs oferującą aplikację do obróbki wideo i grafiki w celu publikowania relacji na platformach społecznościowych. Według spekulacji dzięki akwizycji Twitter może wprowadzić u siebie nowy format komunikacji wśród użytkowników.

Article

O przejęciu Chroma Labs przez Twittera poinformowały branżowe media. Pośrednio potwierdził to też zespół Chroma Labs na swojej stronie internetowej.

Firma twórców Instagrama i Snapchata

Chroma Labs to firma założona w 2018 r. przez byłych pracowników Instagrama i Snapchata. Jednym z współzałożycieli Chroma Labs jest John Barnett, który dla Instagrama stworzył platformę Boomerang.

Chroma Labs jest producentem aplikacji pozwalającej na obróbkę wideo oraz zdjęć służących później do publikowania relacji na Instagramie, Snapchacie czy Facebooku, a także na innych platformach oferujących taki format.

Twitter szykuje relacje?

Według nieoficjalnych informacji Twitter za nieznaną kwotę przejął cały zespół tworzący wcześniej Chroma Labs. Firma na swojej stronie internetowej zamieściła grafikę sugerującą przejęcie, zapowiedziała też koniec rozwoju produkowanej przez siebie aplikacji. Obecni użytkownicy mogą nadal korzystać z tego narzędzia, jednak nie będą już otrzymywać żadnych nowych wersji.

Twitter nie potwierdził oficjalnie zakupu Chroma Labs. Według spekulacji serwis może szykować się do wprowadzenia nowego formatu zbliżonego do relacji na Facebooku czy Instagramie, aby w ten sposób wzbogacić tekstowe treści publikowane na Twitterze o dodatkowe materiały filmowe czy graficzne.

W IV kwartale 2019 roku Twitter zanotował zysk netto w wysokości 118,8 miliona dolarów, w porównaniu do 255,3 miliona dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2018. W tym samym czasie o 11 proc. zwiększył się przychód firmy, z 908,8 miliona dolarów do 1,01 miliarda dolarów. To pierwszy raz w historii kiedy Twitter w jednym kwartale przekroczył próg 1 miliarda dolarów przychodu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter przejmuje firmę Chroma Labs. Może wprowadzić relacje wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl