SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter testuje grupowanie wątków i wskaźnik obecności użytkowników na platformie

Twitter rozpoczął próby nowych rozwiązań, które mają wprowadzić więcej możliwości bieżącej konwersacji na platformie. Serwis testuje funkcję grupowania poszczególnych dyskusji w osobne wątki, chce także oznaczać bieżącą obecność lub nieobecność użytkowników na Twitterze. To ostatnie rozwiązanie wywołało wiele wątpliwości wśród użytkowników serwisu.

Article

O testach nowych rozwiązań poinformowała na Twitterze Sara Haider, dyrektor ds. zarządzania produktami w serwisie. Opublikowała ona zrzuty ekranowe obrazujące o jakie funkcje dokładnie chodzi.

Twitter planuje m.in. grupowanie konkretnych dyskusji toczących się pomiędzy użytkownikami w osobne wątki. Takie rozwiązanie miałoby ułatwić internautom szybkie orientowanie się w treści konwersacji prowadzonej na jeden temat jednocześnie przez wielu użytkowników i szybką odpowiedź na konkretne wpisy.

Drugie testowane przez Twittera rozwiązanie polega na wprowadzeniu oznaczeń pokazujących czy konkretny użytkownik Twittera jest aktualnie online. W założeniach ta opcja ma także ułatwiać kontakty pomiędzy internautami i dynamizować konwersację, jednak zapowiedź jej wprowadzenia wywołała spore kontrowersje wśród użytkowników Twittera. Wielu z nich wyraziło obawy, że jasna informacja o tym czy ktoś jest aktualnie online może sprzyjać ewentualnym atakom na taką osobę i rozwojowi mowy nienawiści.

W odpowiedzi na krytyczne głosy Sara Haider zastrzegła, że oba wspomniane rozwiązania są na razie w fazie prób i nie wiadomo czy w przyszłości zostaną w ogóle wprowadzone. Dodała też, że w wypadku oznaczenia obecności online w grę wchodzi opcja pozwalająca właścicielowi konta na decydowanie o tym czy jego dostępność będzie widoczna dla innych użytkowników.

W II kwartale 2018 r. Twitter zwiększył przychody o 24 procent, a zysk spółki wzrósł do 100 mln dolarów. Serwis zanotował jednak w ujęciu kwartalnym spadek liczby użytkowników o milion.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter testuje grupowanie wątków i wskaźnik obecności użytkowników na platformie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl