SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter zamyka platformę Periscope. Powodem słabnąca popularność

Twitter zapowiedział, że w marcu 2021 przestanie funkcjonować firmowana przez niego platforma Periscope służąca do transmisji na żywo w internecie. Decyzja jest spowodowana faktem, że w ostatnim czasie aplikacja traci znacząco użytkowników i przegrywa z konkurencją, zaś sam Twitter uruchomił w swoim serwisie możliwość nadawania relacji wideo.

Article

Należąca do Twittera platforma Periscope została udostępniona w 2015 r. i była jednym z pierwszych narzędzi na rynku pozwalających na nadawanie na żywo relacji wideo w internecie.

Koniec Periscope

Od momentu uruchomienia Periscope pojawiło się wiele innych rozwiązań oferujących podobne funkcjonalności, m.in. w serwisach Facebook, Instagram czy YouTube. Własną funkcję prowadzenia relacji wideo na żywo zaoferował także Twitter.

Czytaj także: Twitter przed Pinterestem i Wykopem, TikTok ma już 2,4 mln polskich użytkowników (TOP 10)

W tej sytuacji Periscope zaczął w szybkim tempie tracić na popularności. Od 2015 r. aplikacja została zainstalowana przez 101 mln użytkowników, jednak od początku 2020 r. liczba instalacji wyniosła jedynie 6,8 mln, co oznacza spadek o 7,3 proc. w porównaniu z podobnym okresem rok wcześniej.

W konsekwencji Twitter zapowiedział, że platforma Periscope zostanie zlikwidowana 31 marca 2021 r. Aplikacja została niedawno zaktualizowana i w nowej wersji już teraz nie pozwala na tworzenie nowych kont przez użytkowników, mogą z niej jednak nadal korzystać posiadacze założonych wcześniej profili.

Czytaj także: Wpisy z Twittera można udostępnić na Snapchacie

Twitter informuje, że obecni użytkownicy Periscope do końca marca 2021 r. powinni zarchiwizować swoje materiały, które zostały wcześniej nagrane. Później platforma przestanie funkcjonować, zaś aplikacja Periscope zniknie zarówno ze sklepu Google Play, jak i App Store.

Na koniec trzeciego kwartału br. ze Snapchata korzystało na całym świecie 249 mln aktywnych użytkowników. Z kolei Twitter w kwartale zakończonym 30 czerwca br. notował 186 mln użytkowników dziennie.

 

Dołącz do dyskusji: Twitter zamyka platformę Periscope. Powodem słabnąca popularność

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl