SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter zmienia stronę główną, chce przyciągnąć nowych użytkowników

Twitter udostępnił nową wersję swojej strony startowej oferującą szybki dostęp do najważniejszych informacji umieszczanych we wpisach. Serwis chce w ten sposób pozyskiwać nowych aktywnych użytkowników.

Article

Zmieniona strona startowa Twittera jest dostępna na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych w wersji przeznaczonej na komputery stacjonarne.

Nowa witryna oprócz okien przeznaczonych do logowania i rejestracji w serwisie zawiera sekcje gromadzące wiadomości z różnych dziedzin. Jest wśród nich polityka, biznes, nauka, nowe technologie, rozrywka czy podróże.

Po kliknięciu na konkretny przycisk użytkownicy są automatycznie przenoszeni do strony zawierającej najciekawsze zdaniem administratorów tweety dotyczące wybranej tematyki.

Informacje ze strony głównej są dostępne dla wszystkich użytkowników - zarówno tych zarejestrowanych, jak i tych niemających konta w serwisie. Statystyki podawane przez Twittera mówią o tym, że obecnie portal jest odwiedzany miesięcznie przez 500 mln użytkowników, którzy nie są w nim zarejestrowani. Wprowadzając nową stronę startową Twitter chce zachęcić ich do dłuższego pozostania w serwisie i założenia konta, a w dalszej kolejności do regularnego korzystania z niego.

Twitter nie zdradza na razie, kiedy nową stronę startową zobaczą internauci spoza USA oraz użytkownicy urządzeń mobilnych. Obecnie Twitter notuje ok. 288 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, w 2014 r. serwis wykazał przychody na poziomie 1,4 mld dol. Firma finansowo wciąż jednak pozostaje na minusie (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter zmienia stronę główną, chce przyciągnąć nowych użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl