SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Twój Weekend” sprzedany, będzie mieć nowego wydawcę

Spółka Fire Wall sprzedała prawa do wydawania magazynu erotycznego „Twój Weekend” - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Tytuł przez ponad tydzień był licytowany na Allegro.

Article

Ostatni przygotowany przez Fire Wall numer „Twojego Weekendu” ukazał się na początku grudnia. Jednocześnie spółka prawa do tytułu wystawiła na sprzedaż na Allegro, nie wyznaczając ceny minimalnej.

Co konkretnie sprzedawała firma? Przede wszystkim trzy tytuły prasowe: „Twój Weekend”, „Twój Weekend Exclusive” i „Twój Weekend Wydanie Specjalne”, znak towarowy „Twój Weekend”, domenę internetową twojweekend.pl, a także przejęcie umów z kontrahentami i pracownikami, bazę prenumeratorów, prawa do archiwalnych tekstów i zdjęć oraz profili magazynu w serwisach społecznościowych.

Cena w licytacji na Allegro szybko podskoczyła do kilkudziesięciu tys. zł. W połowie grudnia, kiedy cena wynosiła ponad 50 tys. zł, oferta zniknęła z portalu. Obecnie prowadzący do niej link odsyła do komunikatu: „Sprzedaż zakończona. Nie było ofert kupna”.

Portalowi Wirtualnemedia.pl udało się potwierdzić, że Fire Wall sprzedała prawa do „Twojego Weekendu”. - Nowy nabywca na pewno się do Państwa w tej sprawie odezwie, my nie możemy niczego skomentować - przekazała nam Aleksandra Podkówka-Poźniak, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika.

„Twój Weekend” kolejny raz zmienia właściciela

Firma Fire Wall przejęła „Twój Weekend”  na początku ub.r., kiedy po 25 latach wydawania miesięcznika zrezygnowało z niego wydawnictwo One Project. W ostatnim okresie redaktorem naczelnym magazynu był Emil Baran, prezes i większościowy udziałowiec spółki Fire Wall, a za bieżące przygotowywanie treści do pisma i jego skład odpowiadała Aleksandra Podkówka-Poźniak.

W ub.r. „Twój Weekend” kosztował 5,99 zł, na początku br. cenę podwyższono o 2 zł, a poprzedni i bieżący kosztowały 9,99 zł. W wersji cyfrowej pismo podrożało z 4,99 do 6,99 zł. Każde wydanie liczyło 68 stron.

Wiosną br. „Twój Weekend”, tak samo jak inne pisma erotyczne, wycofano ze sprzedaży na stacjach Orlen. Aleksandra Podkówka-Poźniak zapewniła w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że nie wpłynęło to mocno na wyniki sprzedażowe magazynu.

Tytuł nie został zgłoszony do Związku Kontroli Dystrybucji prasy. Według Fire Wall w br. nakład magazynu wynosił średnio 23 tys. egz., a sprzedaż - ok. 15 tys. egz. Dla porównania, w pierwszej połowie br. w przypadku „CKM” przy nakładzie 40 035 egz. średnia sprzedaż ogółem wynosiła 16 524 egz., a w przypadku „Playboya” przeciętny nakład to 53 190 egz., a średnia sprzedaż ogółem - 23 536 egz. (według danych ZKDP).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Twój Weekend” sprzedany, będzie mieć nowego wydawcę

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polones Copue
Niestety zostałem przelicytowany :-)
22 9
odpowiedź
User
Bartek
Cena przed zdjęciem wynosiła około 67.500 pln - akurat zdjęli jak przeglądałem. Podejrzewam, że cena poza allegro skoczyła do 100.000 pln brutto.
12 9
odpowiedź
User
Ciekawski
Kto kupił ???? Pink Press ????
14 9
odpowiedź