SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twórca Facebooka przyznaje się do błędów - co dalej?

Twórca Facebooka Mark Zuckerberg w końcu odpowiedział na falę krytyki jaka spadła na serwis w związku ze zmianami w ustawieniach prywatności.

Twórca Facebooka przyznaje się do błędów - co dalej?

Przypomnijmy, że Facebook zmienił ostatnio domyślne ustawienia prywatności profili użytkowników, co sprawiło, że zawarte w nich dane – o ile nie zadecydują oni inaczej – są dostępne dla każdego internauty, nawet nie zarejestrowanego w serwisie. Przeciwko tym zmianom protestowali zarówno internauci, jak i urzędnicy Komisji Europejskiej i amerykańscy senatorowie.

W odpowiedzi uproszczenie ustawień prywatności zapowiedzieli niektórzy członkowie kierownictwa Facebooka, a teraz głos w sprawie zabrał również Mark Zuckerberg, twórca i szef portalu.

W artykule jaki ukazał się w 'The Washington Post' Zuckerberg zapowiedział, że w najbliższych tygodniach Facebook zaoferuje użytkownikom prostszy sposób na kontrolę ich osobistych informacji.

"Najważniejszy przekaz, jaki ostatnio otrzymaliśmy jest taki, że ludzie chcą łatwiejszej kontroli nad swoimi informacjami. Mówiąc najprościej, wielu z was uznało, że narzędzia kontroli są za bardzo skomplikowane. Naszą intencją było dać wam dużo drobnych opcji, ale wielu z was chyba nie tego oczekiwało. Po prostu popełniliśmy tutaj błąd" - napisał Zuckerberg.

Za zgodą Zuckerberga na blogu Roberta Scoble'a upubliczniona została także treść e-maila, w którym szef Facebooka przyznaje: "Wiem, że popełniliśmy szereg błędów. Mam jednak nadzieję, że na końcu serwis będzie w lepszym miejscu oraz że ludzie zrozumieją, iż nasze intencje są właściwe i odpowiadamy na otrzymywane od nich reakcje".

Wracając do tekstu w 'The Washington Post', Zuckerberg zapewnił uzytkowników, że Facebook funkcjonuje według pięciu wymienionych poniżej zasad:

- Macie kontrolę nad tym jak wasze informacje są udostępniane.
- Bez waszej zgody nie dzielimy się osobistymi informacjami z innymi osobami lub serwisami.
- Nie udostępniamy reklamodawcom waszych osobistych informacji.
- Nie sprzedajemy i nigdy nie będziemy sprzedawać nikomu żadnych waszych informacji.
- Facebook będzie zawsze bezpłatny dla wszystkich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twórca Facebooka przyznaje się do błędów - co dalej?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
No to już całkiem robi się jak France Telekom identyczną stronę (prawie) ma Orange.fr wieć tez mi zmiana ale musieli się napracować ho ho dostali gotowy szablon i sru!
8 8
odpowiedź
User
mari
Nasza Klasa > Facebook ...migracja rozpoczęta
8 8
odpowiedź