SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twórczyni „Ratujmy Trójkę” Patrycja Macjon nie ma już udziałów Radia Nowy Świat

Patrycja Macjon, założycielka fanpage’a facebookowego „Ratujmy Trójkę”, zbyła posiadane 10 proc. udziałów internetowego Radia Nowy Świat. Z rozgłośnią pożegnała się na początku br.

Article

Według danych z KRS 10 udziałów Radia Nowy Świat, które należały do Patrycji Macjon, nie zostały przejęte przez inną osobą. Może to wskazywać, że je umorzono.

30 udziałów firmy ma Piotr Jedliński, a po 10 - Jan Chojnacki, Jerzy Sosnowski, Magda Jethon, Anna Krakowska i Wojciech Mann. 10 udziałów mają też wspólnie Zuzanna Łuszczewska i Karolina Kaliszewska, odziedziczyły je po zmarłym w styczniu br. Krzysztofie Łuszczewskim, dyrektorze muzycznym Radia Nowy Świat.

Patrycja Macjon odeszła z zarządu, a potem z zespołu RNŚ

Patrycja Macjon to założycielka fanpage’a facebookowego „Ratujmy Trójkę”, zrzeszającego osoby niezadowolone ze zmian w Trójce wprowadzanych od 2016 roku. Z Radiem Nowy Świat była związana od ogłoszenia wiosną ub.r. zbiórki na działalność rozgłośni.

W listopadzie ub.r. Patrycja Macjon równocześnie z Krzysztofem Łuszczewskim odeszła z zarządu spółki Radio Nowy Świat, a na początku stycznia br. pożegnała się z zespołem rozgłośni.

W nagraniu skierowanym do osób wspierających stację nie podała konkretnych powodów swojej decyzji. - Zastanawiałam się nad nią długo, sądząc, że odsuwanie jej w czasie sprawi, że zdarzą się rzeczy, które ją zmienią. Tak się jednak nie stało - stwierdziła. Prosiła o uszanowanie jej prawa do niekomentowania decyzji o odejściu i niewchodzenia w jej szczegóły.

Miesiąc później z Radiem Nowy Świat pożegnała się dziennikarka i wydawczyni Magdalena Rataj, odpowiadająca też za promocję, patronaty medialne i komunikację wewnętrzną.

Sytuację w rozgłośni skrytykował wtedy Piotr Jedliński, zarzucając jej władzom, na czele z Magdą Jethon m.in. brak pomysłów rozwojowych i niezatrudnianie nowych prowadzących. Jedliński zaproponował, że posiadane udziały Radia Nowy Świat może przekazać stowarzyszeniu założonemu przez słuchaczy.

Radio Nowy Świat jest emitowane od lipca ub.r., utrzymuje się ze zbiórki prowadzonej na Patronite. W ub.r. zanotowało 6,82 mln zł przychodów (z czego 6,67 mln zł ze zbiórki na Patronite), 3,03 mln zł kosztów operacyjnych i 3,44 mln zł zysku netto, który przekazano na kapitał zapasowy.

Jak dotąd rozgłośnia od 29,7 tys. patronów 13,3 mln zł, a suma comiesięcznych wpłat wynosi 610 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Twórczyni „Ratujmy Trójkę” Patrycja Macjon nie ma już udziałów Radia Nowy Świat

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Czas założyć fundację "Ratujmy Nowy Świat"
odpowiedź
User
Dariusz
Info na jedynce? Sama zainteresowana poinformowała o umorzeniu udziałów w dniu 22 lipca :)
odpowiedź
User
Darek
Pani Patrycja teraz jest w zespole Patronite, z tego co widziałem jest młodą Dziewczyną więc dużo jest przed Nią.
odpowiedź