SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tygodnik „Nie” będzie dalej się ukazywał

Tygodnik „Nie” (Urma) w dalszym ciągu będzie wydawany bez zmian. Niedawno zmarła właścicielka wydawnictwa Małgorzata Daniszewska, wdowa po Jerzym Urbanie, twórcy i wieloletnim redaktorze naczelnym tytułu.

Article

Na początku października w wieku 68 lat zmarła Małgorzata Daniszewska, właścicielka spółki Urma wydającej tygodnik „Nie”. Była wdową po Jerzym Urbanie, twórcy i redaktorze naczelnym pisma, który odszedł równo rok przed żoną.

Jak jednak przekonuje prezeska Urmy i córka Daniszewskiej Marta Miecińska, „Nie” będzie w dalszym ciągu ukazywać się na rynku. - Wszystko pozostaje bez zmian - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

W marcu jedno z wydań tygodnika zostało wycofane ze sprzedaży w placówkach Poczty Polskiej i na stacjach Orlen. Na okładce numeru widniał Jan Paweł II z krucyfiksem i przybitą do niego lalką. Poczta zerwała wtedy umowę z Urmą.

Wydawnictwo złożyło wtedy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienie „o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez Orlen i Pocztę Polską”.

Urma powiadomiła też prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstw tłumienia krytyki prasowej oraz ograniczenia kolportażu prasy. Śledczy stwierdzili jednak, że działania koncernu i poczty nie nosiły znamion czynu zabronionego.

Urma zapowiedziała zaskarżenie decyzji prokuratury. Jak mówi nam w poniedziałek Miecińska, w tej sprawie, jak i sprawie skargi do UOKiK, nie wydarzyło się w ostatnim czasie nic nowego.

W ub.r. strata netto spółki Urma pogłębiła się z 619,2 do 675 tys. zł. Wpływy nieznacznie wzrosły, firma zarobiła także na sprzedaży dzieł sztuki. Nakład „Nie” w roku ubiegłym wynosił w sumie 2,95 mln egzemplarzy, sprzedaż w ujęciu rocznym - 1,11 mln egz (dane wydawcy).
 

Dołącz do dyskusji: Tygodnik „Nie” będzie dalej się ukazywał

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lemon
Szkoda lasów na ten lewacki wyrzyg, Ktoś to czyta? Jakieś dane?
2 1
odpowiedź
User
Lemon
Szkoda lasów na ten lewacki wyrzyg, Ktoś to czyta? Jakieś dane?
40 67
odpowiedź
User
twojastara
Szkoda lasów na ten lewacki wyrzyg, Ktoś to czyta? Jakieś dane?


twuj stary
0 2
odpowiedź