SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany personalne w tygodniku „Nie”

Edyta Baker została sekretarzem redakcji tygodnika „Nie” (Urma), zaś Agnieszka Wołk-Łaniewska objęła stanowisko redaktorki prowadzącej tytułu – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. Z pismem pożegnał się natomiast wicenaczelny Andrzej Rozenek.

Edyta Baker objęła stanowisko sekretarz redakcji tygodnika „Nie”. W przeszłości była dziennikarką „Gazety Wyborczej”, „Trybuny” oraz warszawskiego działu „Polska the Times”. Była także prezeską zarządu Fundacji na rzecz Osób Transpłciowych Trans-Fuzja założonej przez Annę Grodzką.

Publicystka i komentatorka polityczna Agnieszka Wołk-Łaniewska została redaktorką prowadzącą tygodnika. Z tytułem związana jest od 2000 roku.

Z pracy na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego tytułu zrezygnował natomiast definitywnie Andrzej Rozenek – donosił niedawno „Presserwis”. Dziennikarz w 2019 roku dostał się do Sejmu i udał na urlop bezpłatny w redakcji. W ub.r. nie został ponownie wybrany, wymieniany jest natomiast jako kandydat na redaktora naczelnego Polska Press.

Czy ktoś go zastąpi na stanowisku w „Nie”? - Nie będzie nowego wicenaczelnego – ucina Marta Miecińska, prezeska Urmy.

W styczniu sąd uchylił postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie zawiadomienia Urmy o możliwym naruszeniu prawa prasowego przez Orlen i Pocztę Polską, z których to wycofano nagle jeden z numerów tygodnika.

Rzecznik prokuratury przekazał nam wtedy, że postępowanie pozostaje w toku i nikomu nie postawiono zarzutów. - Nic więcej o postępowaniu w prokuraturze nie mogę powiedzieć, bo jest ono objęte tajemnicą śledztwa – mówi nam dziś Miecińska.

Wydająca „Nie” spółka Urma w 2022 roku zanotowała wzrost przychodów z 3,88 do 3,92 mln zł, z czego te ze sprzedaży wersji drukowanej tygodnika zwiększyły się z 3,72 do 3,78 mln zł. Strata netto firmy pogłębiła się natomiast z 619,2 do 675 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Zmiany personalne w tygodniku „Nie”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosia
Czy jest szansa że ta gazeta przestanie wychodzić?
odpowiedź
User
Minimalizm
Od roku na poczcie jest więcej miejsca na półkach z prasą.
26 1
odpowiedź
User
dwir
Ekshumowali naczelnego
17 3
odpowiedź