SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryszard Koziołek felietonistą „Polityki”

Do grona felietonistów tygodnika „Polityka” dołączył literaturoznawca Ryszard Koziołek.

Ryszard Koziołek, fot. screen z youtube'aArticle

Felietony Ryszarda Koziołka ukazują się w „Polityce” co kilka tygodni.

Koziołek jest historykiem literackim, profesorem nauk humanistycznych, od 2020 roku pełni funkcję rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii eseistyka za książkę „Ciała Sienkiewicza”. Od 2013 roku jest członkiem jury Nagrody Literackiej Nike, od 2015 roku jako przewodniczący.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

To kolejna nowa osoba wśród felietonistów „Polityki”. W drugiej połowie kwietnia felietony do tygodnika zaczął pisać Ziemowit Szczerek, a na przełomie marca i kwietnia - Agata Passent, która na łamach pisma zastąpiła swojego ojca Daniela Passenta.

Według danych PBC w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Polityki” wynosiła 91 844 egz., na co założyło się 67 793 sztuki wersji drukowanej i 24 050 egz. e-wydania.

W ub.r. spółka Polityka, która oprócz „Polityki” wydaje m.in. dwutygodnik „Forum” oraz przejęte w ostatnich latach miesięczniki „Świat Nauki” i „Wiedza i Życie”, w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 6,5 proc. do 39,37 mln zł i 2,77 mln zł zysku netto, z którego wypłaci 1,17 mln zł dywidendy i 836,5 tys. zł nagród dla pracowników.

Dołącz do dyskusji: Ryszard Koziołek felietonistą „Polityki”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nieetyczne
Rektor jakiejkolwiek, ale państwowej uczelnii tym bardziej, nie powinien publikować w gazecie tak zaangazowanej politycznie. Co byście powiedzieli gdyby któryś pisywal do "Sieci"?
odpowiedź
User
zgudny
"Nieetyczne" - ale orientujesz się, że prof. Koziołek to literaturoznawcą i takież felietony pisze?
odpowiedź
User
B. Krzyk
Świetny autor, znakomity "nabytek" Polityki.
odpowiedź